Zelená od ADLERa: Udržitelná řada nátěrů pro celý dům

Udržitelnost může být tak snadná - pouze pokud máte po svém boku správného partnera! ADLER byl vždy špičkovou adresou, pokud jde o ekologické nátěry oken a nábytku, fasád a stěn v interiéru. Přední rakouský výrobce nátěrových hmot jde ještě o krok dále: S vysoce kvalitní zelenou řadou určuje ADLER nové standardy udržitelných nátěrů pro celý dům.
1. 3. 2021

Kde je zelená, tam je dobře

Ekologický olej na ochranu dřeva Lignovit Terra šetrný k životnímu prostředí, udržitelné laky na okna a nábytkové laky Aquawood Natureffekt a Bluefin Terra-Diamond pro přírodní dřevěné povrchy v interiéru, zdravé klima v obývacím pokoji s Innenlasur Lignovit Interior UV 100 nebo barvou na stěny Aviva Terra-Naturweiß: ADLER nabízí pro každé použití dokonalé řešení nátěru. Všechny produkty se vyznačují vynikající ekologickou rovnováhou - udržitelnými nátěry lze ušetřit až 4 kg CO2 na litr. Ale to je jen jedna z mnoha výhod, které zpracovatelé dosahují zelenou řadou od ADLER. Vysoký podíl přírodních obnovitelných surovin; nízký obsah VOC; vyvarování se těžkých kovů, aromátů, změkčovadel a jiných materiálů, které jsou škodlivé pro životní prostředí a lidské zdraví; neznečišťující životní prostředí vhodné pro alergiky; plus 100% klimaticky neutrální produkce s certifikovanou kvalitou z Rakouska - zelené produkty od ADLERa představují vysoký standard ve všech kritériích udržitelnosti.

Žádné prázdné sliby

ADLER zaručuje kvalitu podání ruky. Proto je zelená od ADLER více než jen značka udržitelnosti. Všechny produkty zelené řady procházejí objektivním certifikačním procesem v laboratoři ADLER, která se nemusí vyhýbat srovnávání s běžnými ekologickými značkami. Do zelené řady jsou zahrnuty pouze produkty, které dosahují maximálních hodnot z hlediska životního prostředí, zdraví a bezpečnosti a životnosti. Životnost? Ano, protože je to také důležité kritérium udržitelnosti, vysvětluje Dr. Albert Rössler, vedoucí Výzkumu & vývoje ve společnosti ADLER: „Čím lépe je fasáda, okno nebo kus nábytku chráněn vysoce kvalitním nátěrem, tím méně renovačních prací a tím i později je nutné jej obnovovat.“ To šetří zdroje a energii - a mimochodem ušetří také peněženku zákazníka.

Udržitelnost jako faktor úspěchu

Trh udržitelných produktů je na vzestupu, poptávka zákazníků šetrných k životnímu prostředí neustále roste - zelené produkty ADLER nabízejí zpracovatelům rozhodující výhodu. „Naše zelená řada zaručuje nejvyšší standardy z hlediska udržitelnosti a zároveň obvyklou a spolehlivou kvalitu ADLER,“ zdůrazňuje Bernd Pichler, obchodní ředitel společnosti ADLER. Ekologické nátěry navíc umožňují zdravé a čisté zpracování ve společnosti, šetří energii a odpad, zajišťují bezpečnost proti současným i budoucím zákonům o životním prostředí - a dobrý pocit z aktivního přispívání k ochraně životního prostředí a udržitelnosti.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 18 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální.

© by adler-lacke.com