Zušlechtěte dřevo jako profesionálové: ADLER Innenlasur UV 100 je nyní k dispozici také v oblíbených odstínech architektů!

Dřevo je stavebním materiálem budoucnosti - a je to také znát: s pokrokem v dřevostaveb se pohledové dřevěné obklady v interiéru těší stále větší oblibě.
11. 6. 2021

Ví to každý, kdo sází na dřevo. Protože s touto udržitelnou surovinou šetrnou k životnímu prostředí lze v interiéru vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Zvláště když  měkké dřevo zůstane dlouhodobě světlé bez zažloutnutí a ztmavnutí. Proto architekti a specialisté v oblasti dřevostaveb v interiérech rádi používají lazuru Lignovit Interior UV 100 od společnosti ADLER. Tato vodou ředitelná lazura chrání obklady vnitřních stěn i stropní podhledy z jehličnatých dřevin před postupným zažloutnutím a ztmavnutím vlivem rozkladu ligninu kvůli působení UV záření, které je pro toto dřevo typické. Elegantní a přirozený svěží vzhled měkkého dřeva je tak krásně zvýrazněn a dlouhodobě zachován!

Kouzlo hor

Ať už se jedná o školky nebo obytné budovy, kancelářské budovy nebo výstavní haly: Známé architektonické kanceláře ve střední Evropě spoléhají na bělavé interiérové lazury od ADLER se slibnými názvy odstínů jako „Großglockner“, „Zugspitze“ nebo „Mont Blanc“. A domací kutilové nyní mohou udělat totéž. ADLER nyní totiž nabízí tyto oblíbené odstíny i u alternativy produktu Lignovit Interior UV 100, která je určena výhradně pro domácí "hobby" zpracování: ADLER Innenlasur UV 100. Od nynějška mohou domácí kutilové následovat příklad evropských leaderů v oblasti architektury a dřevostaveb. Například generální ředitel Olaf Schäfer z renomované berlínské architektonické kanceláře Schäferwenninger projekt gmbh vybral pro interiéry jejich vlajkového projektu, dřevěné rezidenční budovy ve Ferrastrasse, jasného favorita mezi interiérovými lazurami: Lignovit Interior UV 100 od společnosti ADLER - špičkovou kvalitu na smrkové stěny!

Ekologické a udržitelné

„Hledali jsme nátěr na vnitřní dřevěné stěny a dřevěné stropní podhledy ve třípodlažním bytovém domě, který byl postaven jako konstrukce z masivních dřevěných panelů,“ vysvětluje klient. Chtěli jsme dlouhodobě zachovat přirozený svěží vzhled světlého jehličnatého dřeva. „V úvahu přicházel pouze ADLER“ - společnost zabývající dřevostavbami bez váhání doporučila, aby si vybrali produkt od odborníka na povrchovou úpravu z Tyrolska. Doporučená lazura Lignovit Interior UV 100 byla po celou dobu jasná volba - protože plně vyhovovala holistickému přístupu společnosti Schäfer k ekologickému stavění a udržitelnému používání: „Chtěli jsme do interiéru použít pouze udržitelné materiály šetrné k životnímu prostředí,“ zdůrazňuje. Vodou ředitelná lazura na dřevo z řady ADLER green, která byla oceněno rakouskou ekoznačkou, zcela splňuje tento požadavek. Je vyráběna s minimální ekologickou stopou a bez přísad, které jsou škodlivé pro životní prostředí nebo zdraví. Tímto způsobem podporuje i zdravé klima v interiéru. Kromě toho lazura zajišťuje dlouhou životnost dřevěných prvků - to je totiž také důležitý faktor udržitelnosti, který by neměl být podceňován!

Z Tyrolska do Berlína

Tým schäferwenniger tedy obratem objednal lazuru od ADLER a nechal s ní natřít interiéry bytů - a s velkým úspěchem: nájemníci v pěti bytových jednotkách na předměstí Berlína Blankenfelde-Mahlow jsou nadšení krásným vzhledem dřevěných obkladů, povrchem příjemným na dotek a snadnou údržbou. Tato architektonická kancelář se tak i pro své další projekty dřevostaveb plánuje spolehnout na pomocníky v podobě vynikajících tyrolských lazur. Stejně jako mohou domácí kutilové už nyní: protože Innenlasur UV 100, která je určena výhradně pro soukromé "hobby" zpracovatele, splňuje stejná kritéria bezpečnosti, udržitelnosti a ochrany životního prostředí a zdraví jako profesionální nátěrové systémy. A nyní nabízí i stejné trendové odstíny oblíbené předními architekty, ale i mnoho dalších. Lazuru na dřevo můžete mít v jakémkoli barevném odstínu díky míchacímu systému ADLER Color4you! Světlé barvy si můžete prohlédnout v barevných vzornících. Kutilové - připravte se na další natírání nebo realizaci vlastních designových interiérů!

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com