© Tischlerei Warum / Sam Strauss
Nábytek

Estetické pracovní místo

Zvláštnost, která byla ještě donedávna zesměšňována, je nyní již zcela normální: práce na home-office je novou realitou života.

© Tischlerei Warum / Sam Strauss
© Tischlerei Warum / Sam Strauss
© Tischlerei Warum / Sam Strauss

Realita je však taková, že domácí pracovní kout většinou nevypadá jako místo, jehož fotku by člověk zveřejnil na Instagram. Běžný občan se místo elegantního lenošení v podkroví s výhledem na jezero krčí za příliš malým kuchyňským stolem. Namísto dobře organizované odkládací skříňky jsou pracovní dokumenty naskládané na gauči v obývacím pokoji. Většina pracovníků na home-office může o vlastní kanceláři jen snít - vždyť kdo na to má prostor? Toto všechno ho napadlo, když měl stolařský mistr Paul Warum během prvního lockdownu čas přemýšlet o budoucnosti v oblasti práce.

Proč ne?

V souladu se svým jménem si kreativní mistr (něm. Warum - proč) položil několik otázek: Proč nenavrhnout pracoviště jako elegantní funkční prvek v interiéru? Proč šikovně nevyužít prostor na stěně, který je běžně k dispozici? Proč něco neskrýt tak, aby to šlo odkrýt pouze v tu správnou chvíli? Otázky pokládal nejdříve počítači a později se svým týmem na workshopu v Radenthein Form. Vznikl tak elegantní prvek. Avšak co na první pohled vypadá téměř jako sochařské umělecké dílo, se později ukázalo jako perfektně navržená a zorganizovaná domácí kancelář.

Evoluce ve dřevě

Paul Warum nazval svůj návrh „EV / OOD“, ze kterého dále vytvořil „skříňku na počítač“ ve výrazném nástěnném objektu: Centrální část tvoří výklopná stolová deska, za kterou lze skrýt notebook a šanony. Magnetickou zadní stěnu lze použít jako nástěnku na poznámky. Horní část skříňky se dvěma dvířky a klopou a spodní část se dvěma zásuvkami nabízí dostatečný úložný prostor ma knihy, dokumenty a psací potřeby. Prototyp skříňky vytvořil Paul Warum ze surové MDF a MDF s dýhou z divokého dubu - surová MDF je lakovaná černým lakem ADLER Pigmopur a elegantní, matný vzhled na dubové dýze je docílen lakem ADLER Aduro Vento G10. V závislosti na požadavcích zákazníka jsou však možné i jiné materiálové kombinace a barvy. A velikost lze individuálně přizpůsobit okolnostem - pro perfektní domácí kancelář se stylem a perfektní funkcí!

http://www.tischlerei-warum.com/

 

© by adler-lacke.com