Jednoduše krásné dveře

Interiérové ​​dveře mohou být mnohem více než jen jednoduchým předělem místnosti, pouhým prvkem. „Dveře považujeme za základní designový prvek interiéru,“ říká Juliane von Bülow. Je vedoucí marketingu v hamburské rodinné firmě Brüchert + Kärner, která se již 40 let řídí heslem „krásné dveře“. Ročně se ve dvou výrobních závodech v severním Německu vyrobí 18 000 dveří – a to v nejvyšší kvalitě a nadčasově elegantním designu.

© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de
© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de
© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de
© Brüchert + Kärner / Paul Gerdes, www.paulgerdes.de

Továrna na dveře

Aby toho společnost dosáhla, spoléhá se ve stylu "manufaktury" především na jednu věc: na řemeslnou zručnost svých 130 zaměstnanců. To platí zejména pro oddělení povrchových úprav, kde se zpracovávají vodou ředitelné povrchové úpravy ADLER. Ve stříkací kabině se na dveře nejprve dvakrát nanese základní krycí lak Bluefin Isospeed od ADLER. Pak přichází na řadu vrcholná disciplína, broušení: podle osvědčených zásad se povrch pečlivě ručně vyhladí, aby se vytvořil základ pro bezchybný povrch. Ten zajistí krycí barva Bluefin Pigmosoft od společnosti ADLER. Tento 2-složkový krycí lak dodává dveřím elegantní matný povrch příjemný na dotek a vynikající odolnost proti poškrábání. Kromě toho má lak další vlastnost, která je pro interiérové dveře obzvláště cenná: díky inovativnímu složení má Bluefin Pigmosoft jedinečnou schopnost samoregenerace. Lak je tak výborně chráněn proti otiskům prstů a vyleštění a drobné škrábance z povrchu laku zmizí přes noc - jako mávnutím kouzelného proutku.

Volný výhled

Pohled do bytu rodiny Naumannových v Hamburku ukazuje, jak „krásné dveře“ od Brüchert + Kärner harmonicky zapadají do vysoce kvalitního designu obytného prostoru. Tim Naumann, muž s velkou vášní a stejně velkým porozuměním pro interiérový design, je totiž nejen majitelem, ale vzal do svých rukou i celé plánování a design svého domova. Dodržoval přitom několik zásad: ucelený materiálový koncept v „industriálním stylu“, sladěné barvy, které zprostředkují správnou kombinaci hřejivé atmosféry bydlení a elegantní zdrženlivosti. A čistý výhled: byt je navržen podél pohledových os, které mu dodávají hloubku a místnost působí větší, než ve skutečnosti je. Ústřední roli hrají interiérové dveře, které byly pro Tima Naumanna velmi důležitou záležitostí. Proto se rozhodl pro model „Look“ od Brüchert + Kärner, který zaujme svou puristickou moderností. Místo klik je dveřní křídlo opatřeno zapuštěnou úchytnou lištou. Marně budete hledat také pouzdro na zámek – místo něj jsou ve dveřích zabudovány silné magnety, které slouží k jejich zavírání. Nenápadný design završují skryté panty dveří. Některé dveře jsou natřeny elegantní bílou, některé sytě černou barvou: dvě výrazné, jasné barvy, které jsou integrovány do celkového obrazu bílými a šedými tóny okolních interiérových stěn. Dveře v bytě u pana Naumanna jsou tak třešničkou na dortu v interiérovém designu, kde byl každý jednotlivý detail promyšlen, pečlivě naplánován a s láskou použit.

© by adler-lacke.com