|  Ⓒ Dieses Foto ist urheberrechtlich geschützt, die Verwendung bedarf einer schriftlichen Genehmigung des Autors René Marschall.
Nábytek

Okouzlující princezna

Žádný kus nábytku nemusí být tak odolný a stabilní. Jíme a pracujeme na něm, pokládáme na něj knihy a nástroje - a někdy i naše nohy. Bez stolu se neobejde snad žádná místnost. To je dostatečný důvod, aby se tento kousek nábytku dostal do centra pozornosti: přinášíme vám mimořádnou práci, kterou navrhl mladý tesař v souladu s mottem "Staré & nové."

Okouzlující princezna

Mladý tyrolský truhlář Florian Decker navrhl a vyrobil v truhlářské firmě rodičů v Itteru pro své závěrečné učňovské zkoušky speciální kus nábytku: toaletní stolek, který byl nejen úložným prostorem pro kosmetiku a šperky, ale sám je takovým šperkem. Stolek, které Decker povrchově upravil za pomoci Aduro MDF-4in1 od firmy ADLER v elegantní rubínově červené barvě, stojí na jemných barokních nohách. Ve výrazných tvarech stolku najdete dostatek prostoru na rtěnku a řasenku, hřeben i šperky: má dvě zásuvky a výklopnou desku, ve které je integrované zrcadlo. Stolek je korunován ozdobenou zadní stěnou, která připomíná princeznin diadém - a skutečnou princeznu dělá tento jedinečný kousek ze své majitelky.

Decker nemusel přemýšlet o výběru správného dřeva: "Ořech je pro mě nejkrásnějším tvrdým dřevem." Díky své tmavé barvě poskytuje pěkný kontrast k sytě rubínově červené - a je také dost tvrdý, aby dodal filigránovým nohám potřebnoupevnost a stabilitu.

Skutečnost, že toaletní stolek připomíná styl Biedermeier a Art Deco, není náhoda: "Velmi mě zajímají starožitnosti a starý nábytek," říká mladý tesař. "Chtěl jsem tento klasický design začlenit do nadčasového kusu nábytku." Podařilo se mu to: jeho toaletní stolek byl oceněn tyrolskou cenou Tischlerpreis 2017. "Tento nápaditě navržený a pečlivě vyrobený kus důvtipně spojuje historické formy se současným stylem," ocenila práci porota. I my gratulujeme mladému truhláři!

www.decker.at

© by adler-lacke.com