© Kúpalisko Podhájska
Dřevostavby & fasády

Vstup, který zve k návštěvě

Vítejte v oblasti pohody: nová vstupní hala známého termálního koupaliště Podhájska skutečně vyzařuje tuto srdečnou a přívětivou zprávu. Se svým otevřeným, přátelským designem vyrobeným ze světlého ladně zakřiveného dřeva vás vstupní hala zve strávit hodiny plné relaxace v saunách a bazénech, na lehátkách či tobogánech. Budova je lákavou vizitkou pro celé okolí a určitě není posledním kouskem mozaiky v neustále se rozrůstajícím komplexu, který z malého bazénu vyrostl v prostorný cíl pro ty, kteří hledají odpočinek - nejen ze Slovenska, ale také z České republiky, Polska, Rakouska a Maďarska .

© Kúpalisko Podhájska
© PREFA / Croce & Wir
© PREFA / Croce & Wir
© PREFA / Croce & Wir
© PREFA / Croce & Wir
© PREFA / Croce & Wir

Moře na Slovensku?

Termální koupaliště na malebném jihu Slovenska se může ohlédnout za rušnou historií. V roce 1973 průzkumný tým pronikl vrtem až do hloubky 1900 metrů a učinil neuvěřitelný objev: Slovensko má moře! Vědci našli nejen prehistorické rybí zuby, ale narazili také na termální vodu o teplotě 80 ˚C, která vytryskla ze skalních vrstev a má podobné složení jako Mrtvé moře. Místní obyvatelé rychle postavili ze silničních panelů malý bazén a užívali si blahodárných účinků zelenohnědé léčivé vody. Postupně byly vybudovány šatny, sprchy, další bazény, bufety, hotel a restaurace. Od 90. let se termální koupaliště stále více stávalo magnetem pro návštěvníky. Wellness centrum Aquamarin přibylo před deseti lety. A architekt, který tehdy zaujal svojí impozantní budovou, se nyní postaral i o vhodně navržený vstupní prostor.

Vše plyne

Ing. arch. Ladislav Bakša z architektonické kanceláře Ateliér na baště s.r.o. navrhl prostornou vstupní halu, která vychází z tvarů přírody a vln. Zakřivené lepené dřevěné nosníky ze smrkového dřeva tvoří trychtýř, do kterého se vylévá hliníková střecha téměř jako zářivý vodopád. Návštěvníci budou marně hledat přímé linie, rohy a hrany také uvnitř. "Panta Rhei" neboli "Vše plyne" se zdá být dokonalým mottem architekta. Náročnou dřevostavbu zrealizovali slovenští profesionálové v oblasti dřevostaveb - společnost LATTI - Extra spol. s r.o. spolu s TECTUM NOVUM, a.s.

Přirozená krása

Aby si světlý smrk z dlouhodobého hlediska zachoval svoji krásu, spolehli se odborníci ze společnosti LATTI - Extra na povrchovou úpravu, se kterou mají již dlouhá léta vždy ty nejlepší zkušenosti - produktovou řadu Lignovit na bázi vody od společnosti ADLER! V exteriéru bylo dřevo nejprve impregnováno produktem ADLER Lignovit IG Protect a poté dvakrát povrchově upraveno produktem ADLER Lignovit Protect-Finish v barevném odstínu Fichte (smrk). Interiér je zušlechtěn produktem Lignovit Interior UV 100 v barevném odstínu Natur (přírodní). Lazura zajišťuje zachování přirozeného vzhledu a ochranu dřeva před žloutnutím, aby vstupní hala mohla neustále rostoucímu davu návštěvníků po dlouhá léta ukazovat cestu k relaxaci!

© by adler-lacke.com