© ADLER
DIY / Domácí kutilové

Chladná práce pro horké dny: osvěžení sklepa a garáže nátěry na beton ADLER

35 stupňů ve stínu, slunce praží – co dělá vášnivý kutil, když se mu nechce potit v poledním slunci? Správně: postará se o dlouho odložené práce ve stinné garáži nebo v chladném sklepě - například renovaci betonové podlahy! Protože nová povrchová úprava ADLER udělá krátký proces s olejovými skvrnami, stopami po pneumatikách a dalšími nečistotami a zaručí čistý a odolný povrch. Aplikační expert ADLER Martin Unterberger vám krok za krokem ukáže, jak na to:

© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER
© ADLER

Ne, to není hezké: betonová podlaha je špinavá a flekatá, ze stěn se loupe barva - tato garáž nutně potřebuje ADLER!

Budete potřebovat tyto produkty:

Pracovní kroky

 1. © ADLER

  Krok 1: Zkontrolujte podklad

  Než se pustíte do práce, je důležité si nejprve ujasnit, jak je na tom podlaha. Chcete-li zkontrolovat kvalitu povrchu, škrábněte do něj špachtlí - pokud se vrchní vrstva odlupuje, je třeba podlahu obzvlášť důkladně přebrousit. Trocha vody vám zase dá informaci o nasákavosti podkladu – v ideálním případě beton trochu tekutiny nasaje, ale zase ne příliš. Nakonec je důležité změřit teplotu a vlhkost – klima v místnosti by mělo být 15-25 °C a vlhkost pod 60 %.

 2. © ADLER

  Krok 2: Broušení

  Podlaha se nejprve očistí smetákem a poté se přebrousí - takto odstraníte uvolněné části betonového potěru a vrstvy sintru a zlepšíte savost. Čím hůře dopadl test podkladu, tím důkladnější musí být broušení. Bruskou opatrně přebruste celou plochu a poté vysajte brusný prach a nečistoty.

 3. © ADLER

  Krok 3: Základní nátěr

  Nyní je čas na základní nátěr s ADLER 2K-Beton-Primer. Nátěr zpevňuje různě savé a staré podklady, přemosťuje trhliny a přesvědčí extrémní přilnavostí. Nejprve páskou oblepte stěny podél soklu. Poté smíchejte obě složky nátěru (základní barvu a tužidlo) a dobře promíchejte. Pozor, namíchanou dvousložkovou barvu lze používat pouze omezenou dobu - cca 20 minut při pokojové teplotě 20 °C; připravujte si proto vždy jen takové množství, které můžete ihned použít! Nejprve napenetrujte podlahu podél stěn štětcem a zbytek plochy válečkem s teleskopickou tyčí. Po dokončení nechte podlahu schnout alespoň 12 hodin nebo přes noc.

 4. © ADLER

  Krok 4: První nátěr

  Pro optimální ochranu pak můžete použít 2K-Epoxi-Beschichtung od ADLER ve vaší oblíbené barvě. Dvousložkový nátěr spolehlivě ochrání vaši betonovou podlahu před olejovými skvrnami a jinými chemikáliemi a je také odolný vůči pneumatikám. Obě složky barvy důkladně promíchejte a poté natřete okraje a rohy štětcem a plochy válečkem. Pro zlepšení protiskluznosti můžete do mokrého prvního nátěru nasypat suchý křemičitý písek (zrnitost 0,3-0,8). Poté nechte podlahu přes noc vyschnout.

 5. © ADLER

  Krok 5: Druhý nátěr

  Než budete podlahu natírat podruhé, neuškodí ji důkladně vysát – zbavíte se tak případných nečistot a přebytečných zrnek písku. Poté podlahu natřete podruhé a naposledy štětcem a válečkem. Po 12 hodinách bude podlaha suchá - ale pak jí dejte asi 10 dní, dokud nedosáhne konečné tvrdosti a teprve potom dejte auto zpět do garáže!

 6. © ADLER

  Krok 6: Natřete sokly

  Mezitím můžete obnovit oprýskaný nátěr na stěnách. Nejprve odstraňte volné zbytky barvy drátěným kartáčem a vytmelte případné otvory. Poté oblepte podlahu a hrany maskovací páskou. Pak si připravte ADLER Tiromin-Color v požadované barvě - prémiová silikátová barva optimálně přilne k minerálním podkladům, jako je omítka a beton, a přesvědčí vysokou krycí schopností. V závislosti na zvolené barvě a podkladu může stačit jeden nátěr - jinak můžete po 12 hodinách nanést druhý nátěr Tiromin-Color.

 7. © ADLER

  Výsledek

  Práce se vyplatila – garáž vypadá skoro stejně jako první den. A to nejlepší: díky vysoce kvalitním nátěrům ADLER jsou podlaha a stěny do budoucna optimálně chráněny před opotřebením a nečistotami!

© by adler-lacke.com