DIY / Domácí dílna

Natírání lampy s ADLER VariColor

Nový designový prvek pro ty, co nechtějí zbytečně utrácet!

Kdo občas nesní o vyzdobení svého domu kvalitními designérskými kousky? V současné době jsou velmi populární velké průmyslové lampy, které propůjčují i malému bytu nádech „podkroví“. Takové lampy nejsou příliš nákladné a to nejlepší nakonec: s ADLER VariColor můžete mít ten svůj kus přesně v požadované barvě. Tato barva na vodní bázi je odolná vůči teplu až do 100°C a má opravdu vynikající přilnavost. To znamená, že ani vysoké teploty a již povrchově upravené kovové povrchy nejsou pro tento všestranný nátěr omezením. ADLER vám ukáže, jak to funguje:

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Příprava

  Pracovní plochudobře zakryjte maskovacím papírem nebo ochrannou fólií. Pokud je to možné, rozeberte lampu na jednotlivé části. Ochraňte závěsy a kabely před přetáhnutím barvou nalepením maskovací pásky kolem jejich vstupů do kovového stínidla, povrch jemně přebruste brusným papírem nebo houbičkou o zrnitosti 240. Protože naše lampa již má jemně zrnitý, drsný povrch, broušení vynecháme a okamžitě začneme s malířskými pracemi.

 2. Krok 2: První nátěr

  ADLER VariColor dobře promíchejte. Pokud pracujete s malířským válečkem, nalijte barvu do zásobníku barvy. Hladké, rovnoměrné povrchy lze natřít válečkem velmi dobře. Pracujte rychle a způsobem mokré na mokré. Nechte již natřené části v klidu zaschnout, aby se ve vrstvě laku neytvořily nevzhledné pruhy.

 3. Pro místa kolem kabelů nebo závěsů je nejlepší použít štětec pro nátěry na vodní bázi. Nechte první vrstvu zaschnout po dobu 5-6 hodin (v závislosti na pokojové teplotě a odvětrání). Nástroje by se měly čistit pod tekoucí vodou, případně použijte i trochu mýdla.

 4. Krok 3: Mezibrus

  Před druhým nátěrem povrch znovu obruste jemným brusným papírem o zrnitosti 240. To „vymaže“ všechny pruhy, zaschlé stékající kapky a další nerovnosti.

 5. Krok 4: Druhý nátěr

  Nyní natřete lampu podruhé. Tím dosáhnete dokonale krycího výsledku. Nechte zaschnout po dobu 5-6 hodin.

  ADLER VariColor má výborné krycí vlastnosti, velmi dobře se zpracovává a tvoří jednolitý nátěrový film. Uvidíte, jak hladký a krásně rovnoměrný je povrch!

   

   

  Použité produkty ADLER:

© by adler-lacke.com