ADLER Legno Dura-Öl: přírodní vzhled a spolehlivá ochrana

Matný vzhled a naolejovaný povrch příjemný na dotyk? Nebo preferujete odolnost? Dříve si museli zpracovatelé dřeva vybrat mezi těmito dvěma možnostmi. Nyní však přední rakouský výrobce laků ADLER nabízí produkt, který dokáže obojí! Nový olej Legno Dura-Öl kombinuje to nejlepší ze světa laků a olejů.
6. 4. 2020

To nejlepší ze dvou světů

Povrch vypadá jako naolejovaný, je jemný na dotek, hluboce matný, s přirozeným zvýrazněním struktury dřeva. Ale zatímco naolejované povrchy jsou jinak považovány za náchylné a neodpouštějí žádné škrábance, skvrny od vody, kávy nebo červeného vína, tyto každodenní známky opotřebení na Dura-Öl nemají žádný vliv l. S jeho velmi vysokou chemickou a mechanickou odolností se snadno vyrovná modernímu laku na nábytek. Jak je to možné? Michael Gründhammer, specialista na oleje ve vývojové laboratoři společnosti ADLER, zná odpověď: „Na rozdíl od většiny olejů vytváří Dura-Öl tenký film na povrchu - tak tenký, že je prakticky neviditelný a nepostřehnutelný, ale stále dostatečný pro vynikající ochranu povrchu.“

Skvělé vlastnosti

Aby toho nebylo málo, má olej Dura-Öl i další přednosti. Díky speciálnímu složení je Dura-Öl při zpracování nepřekonatelný. Práce s ním je efektivní, protože není potřeba olej namáhavě vytírat - stačí dva nánosy s mírným vybroušením. Aplikace šetří čas díky bezkonkurenčně rychlému schnutí, které umožňuje nanést dvě vrstvy ve stejný den. Legno Dura-Öl je naprosto univerzální, protože jej lze nanášet nejen štětcem a válečkem, ale také stříkáním. To znamená, že i velké plochy, jako jsou interiérové dveře, mohou být povrchově upraveny ve velmi krátké době bez ohledu na to, zda zpracovatel používá štětec, váleček nebo stříkací přistroj. Povrch je díky vynikajícímu rozlivu vždy rovnoměrný a homogenní, navíc vyniká svým mimořádně přirozeným vzhledem.

Všestranný

Díky své vysoké odolnosti je olej Dura-Öl vhodný také do oblastí, kde jiné oleje dosáhnou svých limitů, jako jsou například stolní desky, kuchyňské čelní plochy a další silně používané povrchy. Je ideální na dřevěné a parketové podlahy a schody, protože zaručuje vysokou odolnost a neklouzavý povrch díky vysoké třídě odolnosti proti smykovosti.

Mimořádný vzhled, dojem naolejovaného povrchu a odolnost vysoce kvalitního nábytkového laku - díky této jedinečné kombinaci je olej Legno Dura-Öl skvělou volbou pro všechny zpracovatele dřeva.

ADLER - máme barvu v krvi

Se 620 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem laků, barev a prostředků na ochranu dřeva. Rodinná firma založená v roce 1934 Johannem Berghoferem, řídí nyní ve třetí generaci Andrea Berghofer. Každým rokem opouští závod ve Schwazu 18 000 tun barev a laků, které jsou doručovány zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má prodejní společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je továrna na laky ADLER ve Schwazu / Tyrolsku (Rakousko). Jako první společnost ve svém oboru je ADLER od roku 2018 100% klimaticky neutrální.

© by adler-lacke.com