Kompetence pro všechny aplikační technologie

Praktický a kompetentní zdroj pro zákazníky. Partner pro výzkum a vývoj. Zkušební laboratoř pro inovativní procesy v oblasti aplikace povrchových úprav: Zázemí pro testování moderních aplikačních technologií je nepostradatelnou součástí nabídky služeb předního rakouského výrobce barev – a ADLER dělá vše pro to, aby jej vybavil i nejmodernějšími lakovacími systémy.
15. 11. 2021

Moderní zázemí

„Naším cílem je být schopni přesně zmapovat proces lakování u našich zákazníků,“ vysvětluje Thomas Hartl, vedoucí technologií a servisu pro divizi nábytku. Od malých truhlářů po průmyslové výrobce nábytku, kuchyní, dveří nebo parket, od ručních stříkacích kabin až po plně automatické lakovací linky s automatickými stříkacími, polévacími nebo válcovacími systémy: každý proces aplikace laku lze simulovat v moderní zkušebně společnosti ADLER. To samozřejmě zahrnuje také správnou předúpravu a konečnou úpravu povrchu, vysvětluje Hartl. „Obzvláště proces sušení a vytvrzování nabízí velký potenciál pro zvýšení kvality a efektivity při povrchové úpravě. S našimi moderními systémy, ale především s odborností našeho týmu, dokážeme našim zákazníkům poskytnout komplexní podporu."

Průmyslový standard

Oddělení ADLER pro výrobu oken zcela splňuje tento požadavek i v oblasti aplikačních technologií: Kromě moderní stříkací kabiny, která je běžná u menších výrobců, má toto oddělení k dispozici i linku na lakování oken splňující nejnovější průmyslové standardy se systémem pro máčení a s lakovacím robotem. „Nedávno jsme navíc zakoupili laboratorní sušárnu, se kterou dokážeme se 100% přesností simulovat podmínky sušení u našich zákazníků,“ vysvětluje Matthias Stötzel, vedoucí aplikační technologie systémů na povrchovou úpravu oken.

Podmínky z praxe

Méně automatizace a více ruční práce je naopak požadováno v oblasti dřevostaveb a tesařských prací. „Chceme simulovat podmínky staveniště v naší továrně ADLER a pracovat s naprosto stejnými materiály, jaké používají i naši zákazníci,“ říká Stötzel. Proto kromě velkého množství stříkacích zařízení disponuje zázemí ADLER také automatickým natíracím strojem a Vacumatem. Kromě toho je zde patrně největší sbírka štětců a válečků široko daleko a také téměř nepřeberný výběr různých materiálů od místních dřevin přes exotické a staré dřevo až po PVC, litinu nebo sklo.

Inovativní laboratoř

Aplikační laboratoř ADLER je nejen zkušebnou všech současných způsobů aplikace nátěrových hmot, ale také zkušební laboratoří pro technologie budoucnosti. Díky neustálé výměně a sdílení zkušeností s výrobci těchto technologií má ADLER vždy aktuální informace o inovacích a novinkách v tomto oboru. Patří sem například excimerová technologie, která umožňuje vytvořit ultra matné a zároveň extrémně odolné povrchy v průmyslové výrobě nábytku. ADLER dokonce sám vyvinul nejnovější technologii budoucnosti: Abramotion, první citlivý brousný robot pro výrobu oken. Matthias Stötzel, který sehrál klíčovou roli ve vývoji Abramotion, to vidí jako velkou příležitost pro výrobce: „V lakování oken se stále mnoho pracovních kroků provádí ručně, ale zároveň je pro výrobce stále obtížnější najít dobře vyškolené zaměstnance pro tyto náročné pracovní kroky."

Servis a poradenství

Srdcem moderního zkušebního centra ADLER o rozloze 2 000 m2 však není moderní závod, ale 20členný tým aplikačních technologií ADLER se všemi svými odbornými znalostmi a zkušenostmi. "Mnoho našich zaměstnanců jsou vyučení truhláři, technici z dřevařské výroby nebo lakýrníci. Navíc jsme v úzkém kontaktu s našimi zákazníky, a proto velmi dobře známe jejich pracovní postupy," vysvětluje Thomas Hartl. Toto rozsáhlé know-how a dlouholeté zkušenosti jsou rozhodujícími faktory v nabídce služeb ADLER: „Jako výrobce barev neustále sledujeme a analyzujeme celý proces lakování, od přípravy povrchu až po sušení a vytvrzení povrchu. Můžeme tak naše zákazníky podpořit nejen vysoce kvalitními produkty, ale také fundovanou odborností ve všech otázkách aplikace a technologií,“ říká Hartl.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com