Ocenění pro ADLER

Co mají společného nóbl restaurace v Paříži, byt v Kitzbühelu, horská stanice Giggijochbahn v Söldenu, městská knihovna v Innsbrucku a filigránské designové předměty z východního Tyrolska? Cenu za nejlepší truhlářské práce v Tyrolsku - a povrchovou úpravu od ADLERa!
26. 4. 2021

Všude ADLER

Okna, stropy, pracovní stůl, skříň nebo solitérní nábytek - tím se odlišuje pět nedávno oceněných projektů „Cenou za design a tesařství“ od společnosti ProHolz Tirol a regionálním cechem dřevozpracujícího průmyslu. Pokud jde o vzhled a zušlechtění povrchu, jejich tvůrci se spolehli na kvalitní výrobky od předního rakouského výrobce barev ADLER. Mimochodem, ostřížím zrakem ADLERa najdete téměř ve všech 110 přihlášených pracech produkty ADLER.

Kreativní design

Ano, pro části z modřínového dřeva samozřejmě používáme mořidlo a lak od společnosti ADLER,“ potvrzuje Arnold Lanser z truhlářství Lanser ve Villgratentalu ve východním Tyrolsku, který spolu s konstrukční kanceláří Aberjung stvořil „Aberjung Objects“. Není divu - koneckonců, truhlářství Lanser bylo již v roce 2015 jmenováno prvním dvorním tesařstvím ADLER. Východní tyrolští tesaři byli už v té době přesvědčiví svou láskyplnou a pečlivou manipulací se dřevem a kombinací tradice a modernosti. I nyní ale kreativní designéři spolu s designéry z Aberjung překonali sami sebe. Archaické motivy vyústily v téměř posvátné, filigránsky vypadající jednotlivé kusy nábytku. Z dojicí stolice se stává obrácená pyramida, z harfy diskrétní stojan na oblečení a z vrcholového kříže lampa. Díky mořidlům Arova Rustica v odstínu Umbrien nebo Ligurien společnosti ADLER může být použité modřínové dřevo buď v přírodní hnědé nebo čistě bílé (blütenweiß). Povrchy jsou lakovány ADLER Ventopur G10. Jako spojovací a vysoce kontrastní materiál se používá mosaz. Tím vznikají působivé předměty s dokonalým řemeslným zpracováním, které oslnilo i porotu v čele s profesorem designu Güntherem Grallem ze Salcburské univerzity aplikovaných věd.

3D rozměr

Mezi své reference může společnost ADLER s hrdostí počítat i designovou restauraci „Le Collectionneur“ realizovanou dřevěnou manufakturou Auer, která se pyšní zaslouženým oceněním a na kterou uslyšíte mnohá slova chvály. Sochařský trojrozměrný obklad stropu a stěny byl nalakovaný produktem ADLER Legnopur. Na porotu udělal dojem zejména působivý obří stůl, ale také bylo zdůrazněno chytré uspořádání místnosti a akustické plánování. Společnost ADLER již tento úžasný projekt představila počátkem roku 2020 v ADLER Lackreport nebo zde na webu v sekci referencí. Mimochodem, na oblíbený všestranný lak spoléhalo Truhlářství Spechtenhauser také pro vybavení městské knihovny v Innsbrucku. 

Inteligentní okna

Společnost Spechtenhauser Holz- und Glasbau GmbH byla ale šťastná dvakrát. Tato vlajková společnost v Innsbrucku získala ocenění také za okna, a to ve stanici Giggijochbahn v Söldenu. Zde úzká dřevěná okna zapadla do zaoblené konstrukce naplánované architektonickou kanceláří Obermoser. Dubové rámy vypadají velmi delikátně, ale přesto vzdorují drsnému alpskému podnebí ve výšce téměř 2 000 metrů nad mořem. A byly ošetřeny produkty Aquawood Ligno+ Base a Aquawood Lärchenöl od ADLER.

Překážka jako výzva!

V neposlední řadě se ke kvartetu vítězů přidává truhlářství Decker z Itteru. Ani nízký strop v bytě v Kitzbühelu nebyl pro společnost překážkou. Díky chytrému designu a propracovanému konceptu osvětlení se řemeslným odborníkům podařilo vytvořit všestrannou harmonickou atmosféru. Kontrastní a vzrušující zařízení inspiruje od krystalického kuchyňského bloku přes jídelní stůl ošetřený ADLER PUR-Antiscratch až po interiérové skříně s ADLER Pigmopur v různých odstínech. Konkrétně použité skleněné povrchy byly zušlechtěny Aduro Vetrocolor v černé a tmavě šedé. Úspěch si toto truhlářství, které na konci roku 2019 těžce zasáhl rozsáhlý požár, opravdu zaslouží. Oheň ani Corona nedokázali zpomalit rodinu Deckerů a jejich oddaný tým!

Ostříží zrak

Když už jsme u Corony: Vítězové se o svém letošním úspěchu dozvěděli prostřednictvím televize. Z důvodu pandemie se nemohli slavnostního předávání cen, které se koná jen každé čtyři roky, zúčastnit osobně, ale pouze sledovat jej v televizi. Tyto oceněné, nominované a uznávané projekty budou k vidění na putovní výstavě během několika příštích týdnů. Jak hezké, že použití produktů ADLER si mohou oči návštěvníků prohlédnout ze všech stran!

© by adler-lacke.com