Ochrana životního prostředí začíná ve vašich domovech

5. června slavíme Světový den životního prostředí. Proto si myslíme, že je správný čas zamyslet se nad tím, jak může každý z nás udělat svoji vlastní spotřebu udržitelnější. Jde to například s ekologickými barvami a laky z řady ADLER green.
2. 6. 2021

5. června slavíme Světový den životního prostředí. Proto si myslíme, že je správný čas zamyslet se nad tím, jak může každý z nás udělat svoji spotřebu udržitelnější. Jde to například s ekologickými barvami a laky z řady ADLER green.

Zelené produkty pro kutily a profesionály

Ekologicky pěstované ovoce a zelenina, potraviny z obchodů se zdravou výživou, fair trade oblečení - ekologicky uvědomělí spotřebitelé mají v současné době široký výběr různého zboží. Proč tedy nepoužívat i ekologické produkty pro kutily? U předního rakouského výrobce barev ADLER najdou profesionálové a kutilové ekologické povrchové úpravy pro všechny své projekty - od terasy po dětský pokoj, od oleje na dřevo až po krycí barvu. Společnost ADLER vytvořila novou zelenou řadu obzvláště udržitelných barev a laků. Žádný produkt z nové řady green neobsahuje látky, které jsou škodlivé pro životní prostředí nebo pro zdraví. Všechny produkty jsou stoprocentně klimaticky neutrální a vyrábí se v Tyrolsku - v kvalitě ADLER, která je profesionálně a nezávisle testovaná a certifikovaná.

Ochrana životního prostředí v celé domácnosti

Věděli jste, že můžete ušetřit téměř 400 kg emisí CO2, pokud se při stavbě rodinného domu spoléháte na ekologické produkty od společnosti ADLER? Udržitelný barevný olej na dřevo Pullex Aqua-Terra na fasádě zajistí trvale krásný a přirozený vzhled. Zahradní nábytek, boudy pro psy nebo krmítka pro ptáky lze také chránit před větrem a počasím pomocí Pullex Aqua-Terra. Vnitřní stěny září čistě bíle díky netoxické a nealergizující šetrné barvě na stěny Aviva Terra-Naturweiß. Pro vnitřní obložení stěn má ADLER ve svém sortimentu vodouředitelnou lazuru na dřevo Lignovit Interior UV100 se silným účinkem proti žloutnutí dřeva a olej Legno Aqua-Öl, který dodává nábytku v ložnicích nebo dětských pokojích přirozený vzhled.

Udržitelné od A do Z

Co to vlastně znamená "udržitelné barvy a laky"? Rainer Troppmair, vedoucí vývoje laků na okna a stavby ve společnosti ADLER, vysvětluje: „Ve společnosti ADLER začíná udržitelnost vstupními surovinami a končí výrobou a balením: Většina našich zelených produktů je na vodní bázi - takto se vyhneme rozpouštědlům, která jsou škodlivá pro životní prostředí, zdraví a způsobují emise škodlivin do ovzduší. Vodouředitelné produkty se navíc pracovníkům používají mnohem příjemněji a jsou šetrnější ke zdraví. Mnoho ekologických produktů obsahuje vysoký podíl obnovitelných surovin, takže ušetříme i velké množství ropy. Ekologické produkty neobsahují ani jiné toxiny nebo karcinogenní látky." "A výrobní proces? Ten není o nic méně udržitelný," vysvětluje vedoucí výroby Romed Staggl: „Ve Schwazu jsme postavili nejmodernější továrnu na nátěry na vodní bázi v Evropě, ve které vyrábíme zvláště energeticky úspornou metodou. Naše centrum ochrany životního prostředí a recyklace zajišťuje, že vzduch a voda zůstanou čisté. I naše obaly na nátěrové hmoty lze sbírat a recyklovat - pro některé naše barvy na stěny dokonce používáme nádoby vyrobené z recyklovaného materiálu," dodává generální ředitelka společnosti ADLER Andrea Berghofer. "Heslo, které jsme vytvořili před mnoha lety: čistá práce - čisté prostředí, dnes platí více než kdykoliv jindy - naše barvy a laky zaručují nejen nejvyšší kvalitu, ale také čisté svědomí vůči našemu životnímu prostředí!"

ADLER - V našich žilách proudí barva

S 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem laků, barev a prostředků na ochranu dřeva. Rodinnou společnost, kterou v roce 1934 založil Johann Berghofer, nyní vede Andrea Berghofer ve třetí generaci. Z továrny ve Schwazu každoročně odchází 21 000 tun barvy a putuje k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má prodejní společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním závodem je lakovna ADLER ve Schwazu / Tyrolsku (A). Jako jedna z prvních společností ve svém oboru je ADLER od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

 

© by adler-lacke.com