Profesionální partner pro povrchovou úpravu dřeva

Výrobce oken WindowStar se sídlem v Plané nad Lužnicí v České republice používá výhradně kvalitní výrobky z Rakouska. Koneckonců, společnost vyrábí vysoce kvalitní okna a domovní dveře pro společnost ELK Fertighaus GmbH již od roku 1989 a pod vlastním názvem od roku 2010. Proto bylo řediteli Ing. Michaelovi Janetschkovi okamžitě jasné, na koho se obrátit, když se k němu dostal tento komplikovaný nátěr na dřevo. Ano, byl to ADLER, přední rakouský výrobce laků, barev a prostředků na ochranu dřeva a dlouholetý partner Window Star!
14. 1. 2021

Správné řešení

„Jednalo se o 12 let staré kosočtvercové bednění z modřínu: fasáda byla ošetřena krycím produktem jiného výrobce, který měl po několikanásobném přebarvení již zvýšenou tloušťku filmu, což nakonec vedlo k rozsáhlému odlupování," říká Janetschek. Ale ADLER měl pro tuto náročnou záležitost funkční tipy a správné řešení: „Pomocí kartáčovacího stroje byl celý starý povlak odstraněn až na dřevo. Nejprve měděným kartáčem, poté nylonovým kartáčem, protože povrch byl po použití měděného kartáče důkladně vyčištěn, ale byl velmi hrubý. U kosočtvercového bednění bylo velmi složité kartáčování povrchů mezer mezi bednicími lištami," vysvětluje výkonný ředitel WindowStar. Kartáčovaný povrch byl poté pomocí kartáčové metody dvakrát potažen Pullex Silverwood.

Slova chvály

„Výsledek je úžasný,“ říká s nadšením Janetschek. Každý, kdo se denně stará o nejlepší kvalitu povrchu oken, je toto pro něj srdcová záležitost. Ačkoli WindowStar neměl pro tento projekt přímé zadání, Janetschek byl tak nadšený, že nám poslal podrobnou fotodokumentaci a slova chvály: „Jako dlouholetí zpracovatelé okenních produktů ADLER, jsme rádi, že tato renovace fasády ukázala, že ADLER je PROFESIONÁLNÍM PARTNEREM pro povrchovou úpravu dřeva. "Říkáme: „Děkuji!"

www.windowstar.cz

© by adler-lacke.com