© Dowina, s.r.o.
Středem pozornosti

Dokonale vyladěné

Laky ADLER nejen že hrají všemi barvami, ale hrají i doslova! A to zásluhou slovenské houslařské dílny Dowina vzniklé v roce 1979, kde se kromě houslí rodí i kytary. Každá dokonalá a individuální.

© Dowina, s.r.o.
© Dowina, s.r.o.
© Dowina, s.r.o.
© Dowina, s.r.o.
© Dowina, s.r.o.

Vše začíná výběrem materiálů. Rozhodující význam pro zvuk kytary má akustická kvalita horní desky a výztuh, zásadní je vynikající tuhost dřeva při nízké hmotnosti. Tento požadavek splňuje např. sitka nebo cedr ze severní Ameriky, cocobolo, švýcarský smrk nebo javor klen, které jsou využívány na přední desky a zadní desky s luby. Exotické dřeviny tělo kytary vkusně doplňují – hmatníky jsou nejčastěji ebenové, krky z javoru či mahagonu.
Spolehlivou ochranu a dokonalý povrch dodává nátěrový systém ADLER. Těla jsou nejprve opatřena základním polyuretanovým lakem na bázi polyesterové pryskyřice DD-Isoliergrund, následně výborně plnivým, trvale elastickým základem PUR-Füllgrund a jako vrchní vrstva slouží vysoce odolný lesklý lak ADURO High Gloss. Krky jsou ošetřeny stejně, pouze vrchní vrstva je v tomto případě provedena extrémně tvrdým a odolným PUR-Antiscratch. V dílně tak vzniká hned několik řad kytar – od těch pro amatérské hudebníky až po ty profesionální.
Všechny kytary však mají jedno společné: vynikající řemeslné zpracování a ušlechtilé materiály, díky nimž je každý nástroj skutečným klenotem.

© by adler-lacke.com