Ⓒ OSINSKIPHOTOGRAPHY.COM
Okna & Dveře

Dveře pro věčnost

„To nejlepší, nebo nic.“ Tohoto mota se drží polská firma Bamako odjakživa. Jedním z jejich mistrovských kousků jsou dveře kostela sv. Terezy Benedicty. I pro tento „nebeský“ projekt bylo dobré jen to nejlepší.

V polském Lubline stojí první kostel, který byl věnovaný sv. Tereze Benediktě. Když potřebovali nové dveře, oslovili truhlářství Bamako, protože vyráběli dveře pro věčnost. Výstižné pro chrám boží. „Zakázku jsme dostali na základě naší dobré pověsti, záleží nám na kvalitě zpracování, kterou již roky považujeme za standard“, vysvětluje vedoucí obchodu Krzysztof Fikus. Kvalita je viditelná na první pohled. „Každé zkosení se měřilo přesně na milimetry, pečlivě se vybírala textura dřeva a povrchová úprava vypadala i po letech jako včera nanesená“, dodává pyšně Krzystof.  Kostelní dveře tak splňují svůj „těžký úděl“ dokonale.
Jsou vyrobeny z dubu a povrchově upravené systémem Protor firmy ADLER. Základ tvoří 

Protor-Primo v odstínu tabák. Optimální UV ochranu zaručuje dvě vrstvy Aquawood Protor-Base L. Poslední silnou ochranou vrstvou je Aquawood Protor-Finish L. I při lepení a zasazení vsadila firma Bamako na nejkvalitnější materiály předních výrobců. Vyvarovali se tak změně zabarvení a dokázali ustát vysokou zátěž, které budou dveře vystavené. 

Odolají dveře roky a možná i stovky roků? Šance jsou rozhodně veliké. 

© by adler-lacke.com