Ⓒ in case of publication please name the author and sent us a voucher copy
Okna & Dveře

Malé černé

© Andreas Körner
© Andreas Körner
© Andreas Körner
© Andreas Körner
© Andreas Körner
© Andreas Körner

Se svými tmavými smrky, přes které pronikne jen málo světla, dělá Schwarzwald čest svému jménu (Černý les). Na severu, kde si potůček dělá cestičku přes tiché údolí, je nejopravdovější a nejdivočejší. Přírodní ráj a snové místo pro rekreační sídlo, kde je možné zapomenout na starosti všedního dne.

JEN NEVYBOČIT Z ŘADY

Moderní dům ve Schwarzwaldu v údolí Tonbach je místem odpočinku. Malý přízemní obytný dům na louce, která byla původně osázena ovocnými stromy, pasuje do okolní krajiny jako „ulitý“. Při bližším pohledu na sebe upozorní právě svojí nenápadností. Hlavní princip: obložení fasády z jednoduchých, tmavých smrkových šindelů. Reakce dvojice architektů Klumpp+Klumpp BDA na tradiční fasády v regionu a na černě natřený včelín, který zde stál dříve. Na 90 metrech čtverečných obytné plochy působí schwarzwaldský domek svou jednoduchou formou neotřele. Prostor najdete v nejmenší chatičce – díky praktickému návrhu obou architektů je zde místo pro otevřený jídelní a obytný prostor, dvě ložnice, koupelnu a dokonce i saunu.

SOUČÁST KRAJINY

V protikladu ke kontrastní bílé moderní bytové architektury chce být "Dům v černém" součástí krajiny. Dle stavební tradice není opomenuta ochrana proti povětrnostním vlivům. Impregnace je zajištěna dvojím nátěrem slabovrstvé lazury ADLER Pullex Plus-Lasur v odstínu wenge. Fasáda je tak optimálně chráněna proti vlhkosti a působení slunečního záření. Přirozený vzhled dřevěných oken je zachován máčecími a stříkacími lazurami na bázi vody ADLER Aquawood. Barevný koncept vnější fasády aplikují architekti i v interiéru domu. Tmavé stěny a stropy, podlaha a nábytek z kouřového dubu vyzařují klid a bezpečí. Kdo sem zavítá, nechce reprezentovat, ale užívat si klid a ticho. 

© by adler-lacke.com