Ⓒ Gehri AG
Mistrovská díla

Příborník v betonovém rámu

Mám rád svoji práci a neustále se zajímám o nové věci. Takto o sobě mluví Fabian von Dach, učeň druhého ročníku ve švýcarské společnosti Gehry AG – obor plánování a výroba bytového zařízení. Má pravděpodobně ty nejlepší předpoklady k tomu, stát se dobrým truhlářem, a také se zúčastnit soutěže s vlastnoručně vyrobeným kusem nábytku, který sám navrhnul. Na učňovské soutěži mistrů truhlářského spolku v kantonu Bern představil Fabian stylový "příborník v betonovém orámování".

Vznášející se rám

Člověk by si mohl pomyslet. Příborník je jen příborník. Ale není tomu úplně tak. Protože přesně tam, kde forma zjevně nechává malý manévrovací prostor, dělá rozdíl kreativita. V případě Fabiana von Dacha se vytvořilo zcela jednoduché tělo ze dřeva ořechu, které je překvapivě orámované volně vznášejícím se betonovým prvkem. Vznášející se beton? Ano přesně! S ADLER je to možné, protože s efektním betonovým povrchem od ADLER se Fabian stal kouzelníkem a proměnil lehké dřevo na robustně vypadající beton. Mladý truhlář proměnil MDF-desku na velkolepý designový prvek díky produktu Adler-Betoneffekt v barevném odstínu Caipirinha. Ten je přišroubován k boční stěně pomocí speciálních šroubů, čímž pozorovatele zaujme zjevným rozporem mezi těžkým materiálem "betonu" a lehkostí konstrukce.

Špičkové řemeslné zpracování

Tolik k designovému kousku s betonovým orámováním, které mu dodává šmrnc a jedinečnost. Je v něm vložený klasický příborník: s jednoduchým, avšak ručně vyrobeným ořechovým tělem. Šest zásuvek nemá úchytky a o otevírání a zavírání se postará mechanismus, který umožňuje zásuvky zavřít "konečkem prstu". Příborník přímo láká, abyste se ho dotkli, protože jemně broušený ořech upravený pomocí oleje ADLER Legno-Öl vytváří povrch velmi příjemný na dotek. Zásuvky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů: ručně spojované, přední část zásuvek je vyrobena z jilmové dýhy, tělo zásuvek z jilmového masivu. Řemeslná dokonalost zvenku i zevnitř, zážitek pro oči a dokonalý pocit na dotek – každý milovník dřeva si přijde na své!

© by adler-lacke.com