© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
Okna & Dveře

Resort Edelweiss s ADLER jen kvete

Žádná květina nereprezentuje Alpy tak jako resort Edelweiss. A žádné zvíře není v Alpách tak výrazné jako orel. Není proto divu, že se ADLER a Edelweiss navzájem dokonale doplňují: během přestavby renomovaného hotelu na exkluzivní resort "DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort" byl odborník na laky z tyrolských Alp spolehlivým partnerem pro mnoho společností zapojených do stavby a výroby různých prvků: od wellness centra po obklady stěn, od baru po postel, od oken po apartmány - povrchová úprava od společnosti ADLER se používala téměř všude.

© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber
© DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort © Michael Huber

Velký projekt v Grossarl

Byla to jedna z největších staveb hotelů v Rakousku, která skončila v červenci 2019: rekonstrukcí hlavní budovy a velkolepé nové budovy se z DAS EDELWEISS stal luxusní resort nejvyšší třídy v idylickém alpském pohoří Grossarl: na hosty čeká relax a odpočinek na více než 7 000 metrech čtverečních. O zábavu se postará několik fuknčných místostí, bar a vynikající restaurace. 143 pokojů je inspirovaných alpským moderním šarmem a nádherným výhledem na majestátní panorama hor. Obecně platí, že velkorysé okenní plochy a z toho vyplývající světlost a otevřenost do okolí určuje celkový dojem z alpského střediska. Při navrhování se tým kolem interiérových designérů z köck&bachler z Fieberbrunnu a Seppa Hetteggera, strýce junior vedoucího Petera Hetteggera, spoléhal na podporu několika odborníků na okna: v sauně a wellness udělali Michael Berger a Gerhard Lainer z partnerské společnosti Bauleidenschaft GmbH prosklenou stěnu od podlahy až ke stropu, s okny, se zvedacími a posuvnými dveřmi, vchodovými dveřmi a balkónovými dveřmi od společnosti Katzbeck. Společnost Fenster + Technik GesmbH vedená Franzem Ebnerem dodala do pokojů dřevohliníková okna od společnosti Internorm. Pokud jde o povrchovou úpravu, oba výrobci důvěřují společnosti ADLER: smrkové prvky byly ošetřeny lazurami v zemitých tónech.

Velkolepě

I v interiéru se o náročnou práci podělilo několik truhlářů: společnost Tischlerei Salzburger GmbH vytvořila broušené dubové dřevo pro areál wellness, které bylo ošetřeno lakem ADLER PUR-Naturmatt. S mořidlem Arova Positiv-Ultra přineslo truhlářství Prommegger do hry krásnou červenohnědou barvu, kterou společnost Tischlerei-Holzbau Haigl použila i na obklady stěn, salónek Berg, kuřáckou místnost, sociální zařízení a šatnu pro děti. Povrchy s dubovou dýhou byly přelakovány lakem ADLER Legnopur nebo hluboce matným lakem ADLER Ventopur NG. Společnost Tischlerei-Holzbau Haigl dále nechala zazářit kovové rámy volně stojícího nábytku díky produktu ADLER Pigmopur ve výrazné černé barvě RAL 9004 a ADLER Ventopur NG. Kombinaci červenohnědého mořidla Arova Positiv-Ultra a laku ADLER Legnopur G10 využila společnost Unterkofler Plan & Bau GmbH i při práci v restauracích, kosmetických salonech a wellness prostorech, odpočinkových a zasedacích místnostech, na obložení stěn a stropů. Interiérové ​​dveře se vzhledem masivního dřeva od Tiroler Koch Tür GmbH - podélně dýhované dubovou dýhou a mořené ADLER Arova Positiv-Ultra ve stejném červenohnědém odstínu, lakované základem ADLER PUR-Primer a následně vrchním lakem ADLER Aqua-Mira CFB G5 - byly také instalovány Peterem Unterkoflerem a jeho týmem. Mimochodem, všichni tři stolaři pocházejí z oblasti Grossarl - a truhlářská dílna Tischlerei Huber z Hüttschlagu, tedy co by kamenem dohodil, je prakticky místním hrdinou. To oni navrhovali recepci, nové jedno a dvoulůžkové pokoje, bufet, hotelový bar, vinárnu a vinotéku navrhli s využitím vzhledu mořidel Arova-Positiv.


www.edelweiss-grossarl.com

 

© by adler-lacke.com