Ⓒ JOHANNES PLATTNER FOTOGRAFIE, A-6020 INNSBRUCK
Interiérové dveře

Betonový metalický efekt

Není všechno zlato, co se třpytí. Občas je to i dřevo. Dřevo, které bylo zušlechtěné novým metalickým efektem betonu od společnosti ADLER, může zářit v nejkrásnějších metalických odstínech na nábytku i v kuchyni. Technik Dominik Schwaiger ze společnosti ADLER vám ukáže krok za krokem, jak vytvořit lesklou, kovově třpytivou směs betonu a zlata.

  

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Vytvoření betonového efektu

  Produkt ADLER Betoneffekt důkladně ručně promíchejte. V žádném případě nepoužívejte elektrické míchače nebo podobné pomůcky. Poté naneste ADLER Betoneffekt v požadované barvě (zde Daquiri) nerezovým hladítkem - nejlépe křížem-krážem. Nechte svůj výrobek schnout přes noc a poté jej přebruste brusným papírem o zrnitosti P 60-80. Podrobný popis přípravy a nanášení betonového efektu naleznete zde.

 2. Krok 2: Základování s Pigmopur

  Nyní se aplikuje stříkací pistolí ADLER Pigmopur (G50) v barevném odstínu Gold (zlatá). Tímto krokem dosáhneme optimální kryvosti.

 3. Krok 3: Dosažení metalického efektu

  Lak Pigmopur musí nyní schnout při pokojové teplotě po dobu nejméně tří hodin, nejlépe přes noc. Poté následuje lesklá povrchová úprava s ADLER Brilliant-Metallic. Za tímto účelem nastříkejte povrch opatřený základním nátěrem bez mezibroušení s Brilliant Metallic v odstínu Gold. Dbejte na rovnoměrný a tenký nástřik z obou stran.

 4. Krok 4: Vrchní krycí lakování s Pigmotop

  Vrchní nátěr ADLER Pigmotop se provádí nejdříve po pěti hodinách, nejpozději však po šesti hodinách schnutí ADLER Brilliant-Metallic. Pro vrchní nátěr doporučujeme použít Pigmotop v úrovni lesku G70, takže struktura vašeho klenotu je optimální. Poté nechte výrobek schnout přes noc. Alternativně lze podle odborníka ADLER Dominika Schwaigera přelakovat také lesklým lakem ADLER PUR-Glanzlack.

  Hotová plocha vám rozzáří oči!

  Mimochodem, Brilliant-Metall-Look je také k dispozici v dalších čtyřech módních odstínech - stříbrné, bronzové, měděné a titanové.

  Použité produkty

  ADLER Pigmopur (G50) v odstínu Gold

  ADLER Brilliant-Metallic v odstínu Gold

  Pigmotop (G70) nebo 

  PUR-Glanzlack

  Zde přejdete k Betoneffekt

© by adler-lacke.com