Okna & vstupní dveře

Odstranění řas a hub z fasády pomocí ADLER Fungisan & Tirosilc

Zelená je moderní - ale prosím ne na fasádě! Řasy a houby se bohužel na fasádách často usazují.

Díky modernímu vzhledu bez stříšek, ale také díky tepelně izolovaným fasádám, se mikroorganismy, které jsou neustále přítomny ve vzduchu, snadno zachycují na fasádách domů. Fasáda se tak rychle špiní a stává nevzhlednou. Proti tomu pomůže jen jedna věc: nový nátěr! S dokonale sladěnými produkty od společnosti ADLER lze z fasád snadno odstranit řasy a houby a navrátit budovám nový vzhled. Ukážeme vám, jak na to:

 

Pracovní kroky

 1. Krok 1 - Čištění

  V první řadě je třeba očistit špinavou fasádu. Je to velmi snadné - stačí čistá voda. Nejlepší je použít tlakový čistič s plochou tryskou a očistit fasádu směrem shora dolů. Pozor: Zvláště u zateplených fasád musíte postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození tenké vrtvy omítky. Po této „mycí kúře“ by fasáda měla schnout alespoň jednu noc

 2. Krok 2 - Dezinfekce

  Nyní z fasády odstraníte spory řas a hub: Natřete celý povrch prostředkem ADLER Aviva Fungisan. Tento dezinfekční roztok na vodní bázi spolehlivě zničí zárodky způsobující zelenání stěn a zajistí, že mikroorganismy v dohledné době znovu nevyrostou. Prostředek jednoduše naneste štětcem na fasádu ve velkorysém množství. Poté nechte 24 hodin zaschnout.

 3. Krok 3 - Zakrytí

  Dobrá příprava je nezbytná: Pokud nechcete najít na svých oknech, vstupních nebo balkonových dveřích či jiných fasádních prvcích nevzhledná překvapení, měli byste ohrožená místa pečlivě zakrýt a maskovat. Okna, dveře i fasádní prvky můžete zakrýt malířským rounem, krycí fólií a maskovací páskou.

 4. Krok 4 - Základování

  Aby nový nátěr na fasádu dobře přilnul a poskytoval lepší ochranu před vlhkostí, je nutné zvolit správný základní nátěr. Doporučujeme použít koncentrát Aviva Silicate GKW a naředit jej 1:1 vodou. Takto půjde přípravek dokonale rozetřít štetcem na celou fasádu. Nyní je třeba znovu počkat, až základní nátěr zhruba po deseti hodinách dobře zaschne.

 5. Krok 5 - První nátěr

  Nyní je konečně čas na nátěr. S ADLER Aviva Tirosilc-Color máte k dispozici perfektní fasádní barvu: Vysoce kvalitní barva na báti silikonové pryskyřice je vysoce voděodolná a odolná vůči povětrnostním vlivům. Díky svému efektu odpuzujícímu nečistoty a složení s ochranou před opětovným růstem řasam už nemusíte po natření barvou Aviva Tirosilc-Color obnovovat fasádní nátěr v tak krátkém intervalu.

  Pro první aplikaci lze barvu naředit maximálně 10 % vody. Nejprve natřete štětcem nebo malým malířským válečkem okraje a rohy. Poté natřete celé plochy měkkým fasádním válečkem.

 6. Krok 6 - Druhý nátěr

  Po nejméně čtyřhodinovém schnutí můžete nanést druhou vrstvu. Tentokrát použijte barvu neředěnou. Znovu natřete nejprve hrany a rohy, pak celé plochy. Hotovo! Fasáda opět září novotou - v jakékoli barvě, kterou si vyberete. Protože Aviva Tirosilc od ADLER zaujme extrémní barevnou stabilitou v jakémkoliv odstínu. Jak ukázal náš návod, odstranění řas a hub z fasád je s ADLER Aviva Fungisan snadné jako dětská hra. S nátěrem barvou ADLER Aviva Tirosilc získá navíc fasáda preventivní ochranný film proti řasám a plísním.

© by adler-lacke.com