© ADLER
Stěny & podlahy

Polycolor 2K SQ - plastová okna nalakovaná v okamžiku

Časy, kdy byla plastová okna jen bílá, jsou pryč. Okna jsou designové prvky, které představují zvláštní vizuální zvýraznění na fasádě, ale zároveň také působivě charakterizují interiéry. Barevný design může mít bezpočet krásných efektů - nová barva na plastová okna od firmy ADLER to umožňuje!

(Pro domácí kutily zde ukážeme, jak správně natírat plastová okna!)

Perfektní povrch

Povrchová úprava Polycolor 2K SQ od společnosti ADLER zaujme nejen mnoha možnostmi designu, ale také řadou inovativních funkcí: díky nátěru Polycolor je povrch obzvláště odolný vůči povětrnostním podmínkám jako je UV záření, sníh a déšť. Kromě toho se produkt vyznačuje velmi dobrou přilnavostí za mokra, stejně jako i odolností proti poškrábání a chemickou odolností. To jsou všechno předpoklady toho, aby bylo možné zákazníkovi nabídnout trvale funkční a vizuálně přitažlivý povrch oken. Díky povrchové úpravě okno zvláště odpuzuje nečistoty.

Lakování oken v krátkém čase

Lakování plastových oken nikdy nebylo tak jednoduché. Při jednorázovém lakování se těsnění, sklady a dokonce i svary lakují snadno, čímž se eliminuje potřeba časově náročného přepracování. Během vývoje produktu se kladl obzvlášť velký důraz na jednoduchou zpracovatelnost: vysoká stabilita, vynikající krycí schopnost, jakož i absence vnějších únikových hran splňují všechny požadavky.

Kupte bílé okna - splňte všechny požadavky zákazníků

Rozsáhlý sortiment výrobků společnosti ADLER umožňuje neomezené množství barevných odstínů, pomocí systému míchání barev ADLER│Mix mohou být tónovány všechny odstíny RAL a NCS. Přidáním různých strukturálních a kovových past lze dosáhnout speciálních efektů a struktur - takže výrobci oken mohou individuálně reagovat na každý požadavek zákazníka.

 

Kroky

 1. © ADLER

  Krok 1: Příprava okna

  Z okna odlepte všechny odstranitelné materiály, jako jsou fólie, štítky a podobně. Okno z PVC očistěte pomocí ADLER Polyactive SB. Dbejte na obzvláště důkladné čištění: podklad musí být suchý, čistý a odolný. Dále je důležité udržovat povrch PVC bez dělících substancí, jako jsou tuky, vosky, silikony atd., Jakož i bez prachu. Zkontrolujte, zda je podklad vhodný pro nanášení! Nechte čistící roztok vypařit se z okna nejméně 10 minut, a poté jej v průběhu následujících 50 minut upravte s Polycolor 2K SQ!

 2. © ADLER

  Krok 2: Míchání

  Smíchejte lak Polycolor 2K SQ se smíchá se správným poměrem tužidla 100:5 (poznámka: odchylky vedou k poruchám filmu a přilnavosti)!
  Poznámka: Tužidlo se musí za stálého míchání vmíchat do laku. Počkejte dalších 10 minut.
  Pozor: Doba zpracovatelnosti je 2 hodiny (zvýšená okolní teplota vede ke zkrácení doby zpracovatelnosti).

 3. © ADLER

  Krok 3: Lakování

  Potom naplňte své zařízení Airmix smíchaným dvousložkovým nátěrovým materiálem. V tomto příkladu se použila následující rozprašovací tryska: otvor 0,011 palce, úhel rozprašování 30 °.
  Okno lakujte v požadované barvě (zde se použila platinová šedá RAL7036). Z důvodu optimální krycí schopnosti povrchové úpravy Polycolor 2K SQ musí být okno natřené pouze jednou s tloušťkou mokrého filmu 150 um.

 4. © ADLER

  Krok 4: Sušení

  Okno nechte důkladně vysušit při pokojové teplotě asi 12 hodin, sušení závisí na podkladu, tloušťce vrstvy, okolní teploty, výměny vzduchu a relativní vlhkosti.
  Po asi 10 - 15 minutách odplynění jsme sušily okna v halogenové sušičce. Doba sušení je asi 1 - 2 hodiny - ale tvrdost se dosáhne až po několika dnech, protože stále probíhají reakce tužidla.
  Poznámka: V zásadě doba sušení závisí na několika parametrů a uvedená čísla jsou přibližné. Sušení závisí na podkladu, tloušťce vrstvy, teploty, výměny vzduchu a relativní vlhkosti. Nízké teploty a/nebo vysoká vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí.

  Podrobnější informace o zpracování najdete v technickém listu!

© by adler-lacke.com