© ADLER
Lakování

Polycolor 2K SQ - plastová okna nalakovaná v okamžiku

Časy, kdy byla plastová okna jen bílá, jsou pryč. Okna jsou designové prvky, které představují zvláštní vizuální zvýraznění na fasádě, ale zároveň také působivě charakterizují interiéry. Barevný design může mít bezpočet krásných efektů - nová barva na plastová okna od firmy ADLER to umožňuje!

(Pro domácí kutily zde ukážeme, jak správně natírat plastová okna!)

Perfektní povrch

Povrchová úprava Polycolor 2K SQ od společnosti ADLER zaujme nejen mnoha možnostmi designu, ale také řadou inovativních funkcí: díky nátěru Polycolor je povrch obzvláště odolný vůči povětrnostním podmínkám jako je UV záření, sníh a déšť. Kromě toho se produkt vyznačuje velmi dobrou přilnavostí za mokra, stejně jako i odolností proti poškrábání a chemickou odolností. To jsou všechno předpoklady toho, aby bylo možné zákazníkovi nabídnout trvale funkční a vizuálně přitažlivý povrch oken. Díky povrchové úpravě okno navíc odpuzuje nečistoty.

Nátěr oken v krátkém čase

Natírání plastových oken nikdy nebylo tak jednoduché. Při jednokrokovém lakování se snadno přetřou spoje, polodrážky i těsnění, čímž se eliminuje potřeba časově náročného přepracování. Během vývoje produktu se kladl obzvlášť velký důraz na jednoduchou zpracovatelnost: vysoká stabilita, vynikající krycí schopnost, jakož i absence problémů při natírání hran (stékání apod.) splňují všechny požadavky.

Kupte bílá okna - splňte všechny požadavky zákazníků

Rozsáhlý sortiment výrobků společnosti ADLER umožňuje neomezené množství barevných odstínů, pomocí systému míchání barev ADLER│Mix mohou být tónovány všechny odstíny RAL a NCS. Přidáním různých strukturálních a kovových past lze dosáhnout speciálních efektů a struktur - takže výrobci oken mohou individuálně reagovat na každý požadavek zákazníka.

 

Pracovní kroky

 1. © ADLER

  Krok 1: Příprava okna

  Z okna odlepte všechny odstranitelné materiály, jako jsou fólie, štítky a podobně. Okno z PVC očistěte pomocí ADLER Polyactive SB. Dbejte na obzvláště důkladné čištění: podklad musí být suchý, čistý a nosný. Dále je důležité udržovat povrch PVC bez látek zamezujících přilnutí nátěru, jako jsou tuky, vosky, silikony atd. a bez prachu. Zkontrolujte, zda je podklad vhodný pro nanášení! Nechte čistící roztok nejméně 10 minut odpařit se z okna a poté okno v průběhu následujících 50 minut natřete pomocí Polycolor 2K SQ!

 2. © ADLER

  Krok 2: Míchání

  Smíchejte lak Polycolor 2K SQ ve správném poměru s tužidlem - 100:5 (poznámka: buďte co nejpřesnější, odchylky vedou k poruchám nátěrového filmu a přilnavosti)!
  Poznámka: Tužidlo se musí za stálého míchání vmíchat do nátěru. Pak počkejte dalších 10 minut.
  Pozor: Doba zpracovatelnosti je 2 hodiny (zvýšená okolní teplota vede ke zkrácení doby zpracovatelnosti).

 3. © ADLER

  Krok 3: Lakování

  Potom naplňte své stříkací zařízení Airmix smíchaným dvousložkovým nátěrovým materiálem. V tomto příkladu byla použita následující tryska: otvor 0,011 palce, úhel rozprašování 30°.
  Okno lakujte v požadované barvě (zde platinová šedá RAL 7036). Z důvodu optimální krycí schopnosti povrchové úpravy Polycolor 2K SQ musí být okno nastříkáno pouze jednou vrstvou o tloušťce mokrého filmu 150 µm.

 4. © ADLER

  Krok 4: Schnutí

  Okno nechte důkladně zaschnout při pokojové teplotě asi 12 hodin, schnutí závisí na podkladu, tloušťce vrstvy, okolní teplotě, výměně vzduchu v místnosti a relativní vlhkosti.
  Po asi 10 - 15 minutách odplynění jsme sušily okna v halogenové sušičce. Doba sušení je asi 1 - 2 hodiny, ale konečné tvrdosti se dosáhne až po několika dnech, protože stále probíhají reakce tužidla.
  Poznámka: V zásadě doba sušení závisí na několika parametrech a uvedená čísla jsou přibližná. Sušení závisí na podkladu, tloušťce vrstvy, teplotě, výměně vzduchu a relativní vlhkosti. Nízké teploty a/nebo vysoká vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí.

  Podrobnější informace o zpracování najdete v technickém listu!

© by adler-lacke.com