DIY / Domácí dílna

Údržba dřevěných oken a kontrola poškození laku

Pravidelná údržba je nezbytným předpokladem dlouhodobé životnosti dřevěných oken. Za tímto účelem vyvinula společnost ADLER pečující sadu, která je jednoduchá a efektivní.

Okna ze dřeva vytvářejí v každém ročním období příjemné vnitřní klima a chrání před hlukem a znečištěním životního prostředí. Mají přirozené, tepelně izolační vlastnosti a v tomto ohledu jsou nadřazené ostatním konstrukcím oken. Vlivy počasí, jako je slunce, vítr a vlhkost však každý den namáhají vaše dřevěná okna a mohou vést k nevzhledným prasklinám, vymývání, řasám nebo šedivění. Ukážeme vám, jak můžete těmto problémům účinně a snadno předcházet.

Windoor Care-Set: vše v jednom od ADLERa

S novou sadou WinDoor Care-Set od ADLERa můžete osvěžit lazurovací a krycí povrchy oken, vstupních dveří a zahradního nábytku. I na matných površích poskytuje tento pečující systém dokonalé výsledky a zachovává původní vzhled. Aplikuje se 1-2krát ročně a trvale prodlužuje životnost prvků. Základem čisticích a pečujících látek je odpuzovač vody, olejů a nečistot, a uzavírá jemné mikrotrhliny a póry v lakovém filmu. Kromě toho lze produkt péče snadno natřít. Univerzálně použitelný pro okna, vchodové dveře a zahradní nábytek.

ADLER péče o dřevěná okna

Pracovní kroky

 1. Krok 1 – ADLER Top-Cleaner

  Pro čištění povrchu naneste ADLER Top-Cleaner na žlutý čisticí hadřík. Otřete navlhčeným hadříkem a nechte jej krátce uschnout. Takto se dají odstranit i hrubší nečistoty.

 2. Krok 2 – ADLER Top-Care

  Protřepejte ADLER Top Care a aplikujte rovnoměrně a pečlivě! A teď jsou již okna, dveře a zahradní nábytek ze dřeva, hliníku a PVC ošetřeny a vyčištěny.

  Náš tip: Aplikujte ADLER Top-Care v tenké vrstvě na čistý a suchý povrch pomocí praktického aplikátoru Fenstertool-Auftragskissen. Okenní nástroj usnadňuje nanášení na úzké dřevěné díly. Posuvná distanční zarážka zabraňuje nanášení na silikonové spoje. Pokud jste aplikovali příliš mnoho přípravku ADLER Top-Care, můžete jej otřít čisticí hadřičkou.

   

 3. Kontrola laku

  Abyste odhadli ten správný čas pro péči, resp. nepřehlédli renovační práce a co nejvíce oddálili poškození, je nutná pravidelná vizuální kontrola vašich dřevěných oken ohledně poškození lakového filmu.

 4. Jemné, neviditelné vlasové trhlinky lze uzavřít použitím ADLER Pflegeset-Plus jednou ročně. Pokud mají vaše okna rozsáhlejší poškození, jako např. po krupobití nebo dokonce zašednutí, je nezbytná renovace. Podrobný návod na renovaci oken naleznete v části Tipy & triky pro renovaci oken renovačním systém ADLER Pullex-Renoviersystem.

  Dodržováním těchto pokynů zaručeně najdete dlouhotrvající radost z vašich oken v duchu motta ADLER: "čas plyne, ale ne pro vaše dřevěná okna."

  ADLER-TV: 

  Renovace oken s renovačním systémem ADLER Pullex

© by adler-lacke.com