© GRUPPOTREARCHITETTI
Okna & Dveře

Kde světlo hraje hlavní roli

Okna bytu kompletně zrekonstruovaného architekty GruppoTre nabízejí výhled na pulzující módní metropoli Milán: byt o rozloze 160 metrů čtverečních v osmém patře má zvláštní privilegium, které designéři chytře využili: přímé sluneční světlo ze tří stran!

© GRUPPOTREARCHITETTI
© GRUPPOTREARCHITETTI
© GRUPPOTREARCHITETTI
© GRUPPOTREARCHITETTI

Proto výběr oken hrál od začátku důležitou roli: „Hledali jsme minimalistický a elegantní design, jasnou a štíhlou linii bez jakýchkoli kudrlinek, která dodá prostředí hodně světla,“ říká architekt Filippo Chiesa: „Proto jsme se nakonec rozhodli pro okna a dveře z kolekce DRY od firmy Erco, která vyrábí okna v Como již od roku 1958.“

Řada DRY byla vyvinuta oceňovaným architektem a uměleckým ředitelem společnosti Erco, Giuseppem Bavusem. Zvláštností oken je, že se dají dokonale přizpůsobit prostředí uvnitř i vně: V tomto případě byla plastová okna očištěna, vysušena a obroušena. Výsledný nádherně matný povrch byl opatřen základním nátěrem ADLER Polyactive SB pro dokonalou přilnavost. Pro vnější stranu byl použit ADLER Polycolor 2K SQ v RAL 8017 (čokoládově hnědá) se speciální přísadou proti zahřívání od ADLER, která výrazně snižuje povrchovou teplotu, zejména u tmavých tónů, a tím výrazně zvyšuje životnost. Uvnitř však barva RAL 9016 (dopravní bílá) umožňuje, aby designová okna dokonale ladila se světlým, vkusným nábytkem.

© by adler-lacke.com