Nábytek & interiér

Jemný, ale odolný olejovaný povrch: ADLER Legno Dura-Öl

Oleje přesvědčí milovníky dřeva svým přírodním, matným povrchem a sametovým vzhledem - jen kdyby nebyly tak choulostivé! ADLER nyní nabízí inovativní řešení tohoto problému: nový extra odolný olej Legno Dura-Öl!

Nový olej Legno-Dura-Öl kombinuje to nejlepší ze světa olejů a laků. Olej dodává povrchu přirozený vzhled a zároveň poskytuje i vynikající ochranu před poškrábáním, skvrnami od červeného vína a dalšímu znečištění na pracovních plochách, v kuchyních nebo na jiných silně namáhaných površích. Díky svému protiskluzovému efektu a odolnosti proti poškrábání je tento olej vhodný i na schody a podlahy. A nejlepší je, že aplikace Legno-Dura-Öl je velmi jednoduchá a efektivní, protože olej se nemusí manuálně vytírat - stačí ho nanést dvakrát štětcem, válečkem nebo stříkacím zařízením.

Odborník ze společnosti ADLER, Mario Menghin, vám ukáže, jak na to.

 

Jak aplikovat olej ADLER Legno Dura-Öl

Pracovní kroky

 1. Příprava podkladu

  Dřevo stupňovitě obruste až do zrnitosti P220 pro nábytek nebo do zrnitosti P150 při aplikaci oleje na schody nebo podlahy a potom povrch důkladně očištete a odstraňte brusný prach. Rovnoměrné přebroušení povrchu později zabezpečí homogenní výsledek nanesené povrchové úpravy.

 2. Základní nátěr pomocí válečku s krátkým vlasem

  ADLER Legno Dura-Öl je všestranně použitelný, protože je možné tento olej nanášet štětcem, válečkem nebo stříkacím zařízením. Na menší plochy doporučuje Mario Menghini nanést produkt kvalitním válečkem s krátkým vlasem, který zajistí optimální rozliv.

 3. Základní nátěr stříkáním

  Na větších plochách zaručí maximální efektivitu aplikace stříkáním.

 4. Mezibrus

  Povrch je připraven na mezibroušení již po 5 hodinách po nanesení první vrstvy. Jemným přebroušením zrnitostí P220 - P280 odstraníte postavená dřevní vlákna. Potom opět důkladně očištete brusný prach. Díky rychlému schnutí oleje je možné realizovat dva nánosy během jednoho pracovního dne.

 5. Vrchní vrstva

  Druhá vrstva Legno Dura-Öl se nanáší štětcem, válečkem s krátkým vlasem nebo stříkacím zařízením. Než začnetes výrobkem po aplikaci oleje opět pracovat, nechte povrch vyschnout přes noc. Zcela proschlý a plně zatižitelný je povrch po sedmi dnech.

 6. Bezpečná likvidace použitých materiálů

  Zabraňte riziku samovznícení hadříků nebo filtračních rohoží nasáklých olejem! Nejlepší je nechat pracovní materiály vyschnout na čerstvém vzduchu nebo je uložit do těsně uzavřené kovové nádoby - příp. v nádobě skladovat namočené ve vodě - a pak je správně zlikvidovat.

  Nejdůležitější pravidla zacházení s hadříky a pracovními pomůckami nasáknutými olejem jsme pro vás shrnuli v článku "Správné a bezpečené zacházení s olejem nasáknutými hadry a plošnými filtry".

 7. Pravidelná údržba

  Pravidelná péče zachovává krásu vašeho výrobku a prodlužuje jeho životnost. Mario Menghini doporučuje pravidelné čištění pomocí čističe nábytku ADLER Clean-Möbelreiniger a následnou aplikaci pečujícího přípravku ADLER Clean-Möbelpflege Plus. U podlah dosáhnete nejlepších výsledků s přípravkem ADLER Legno-Holzbodenseife. Tak se i po mnoha letech můžete těšit ze svěžího, přirozeného olejovaného povrchu.

  Jak správně čistit a ošetřovat naolejovaný a voskovaný povrch vám ukážeme v článku "Správné čištění a údržba naolejovaného a voskovaného nábytku".

 8. Respektujte prosím technický list příslušného produktu.

© by adler-lacke.com