Příprava, údržba & oprava

Oprava poškozeného povrchu nábytku

Opotřebované části nábytku mohou být zase jako nové díky bezbarvému laku Grilith.

Vorher: Die Holzoberfläche sieht deutlich abgenutzt aus.
Schritt 1 und 2 - Schadstelle vorbehandeln und Schleifen
Schritt 3 - Lackieren mit Grilith Klarlackspray
Falls notwendig, können Sie die Stelle nach einigen Minuten ein zweites Mal besprühen. Mehrere dünne Schichten sind besser als eine dicke.
Perfektes Ergebnis. Die abgenutzte Stelle ist nicht mehr zu sehen.

V průběhu let se povrch nábytku opotřebovává, ztrácí barvu a vypadá matně. S takovým poškozením si už nemusíte dělat těžkou hlavu, protože pomocí bezbarvého laku Grilith od společnosti ADLER můžete opotřebované plochy snadno opravit. Ukážeme vám krok za krokem, jak to funguje:

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Předúprava poškozené oblasti

  Vyčistěte poškozené místo bavlněným hadříkem. Povrch musí být čistý, suchý a bez mastnoty.

 2. Krok 2: Broušení

  Pečlivě obruste oblast pomocí brusné houbičky Scotch-Brite nebo velmi jemného brusného papíru (zrnitost 320-360) a důkladně jej očistěte.

 3. Krok 3: Lakování bezbarvým lakem Grilith ve spreji

  Plechovku důkladně protřepejte po dobu asi 2 minut. Během používání byste měli plechovku vždy občas protřást. Než začnete pracovat na skutečném poškozeném místě, doporučujeme vám vyzkoušet stříkací lak Grilith na neviditelném místě. S tímto testem pnátřiku okamžitě uvidíte, zda se neobjeví nežádoucí barevné rozdíly. Při stříkání držte plechovku vždy svisle k povrchu. Stříkejte ze vzdálenosti přibližně 25 cm při pokojové teplotě rovnoměrně a ne příliš silně na určené místo.

 4. V případě potřeby můžete místo po několika minutách nastříkat podruhé. Několik tenkých vrstev je lepší než jedna silná. Po použití otočte plechovku a stiskněte stříkací hlavu, dokud sprej nepřestane stříkat.V závislosti na podkladu je stříkací lak k dispozici ve 3 stupních lesku: lesklý, pololesklý a matný.

 5. Výsledek

© by adler-lacke.com