Oleje na dřevo

Oživení a renovace olejovaného a voskovaného nábytku

Prostřednictvím nenáročné renovace můžete obnovit poškozené olejované nebo voskované povrchy. Ukážeme vám, jak na to!

Stejně jako při údržbě, i při renovaci a obnově olejovaných a voskovaných povrchů je vhodné rozlišovat mezi produkty Legno od Adler. Ne u každého produktu Legno je vyžadován stejný postup. Většinou je možné povrch osvěžit příslušným originálním materiálem, jak ukazuje následující přehledná tabulka:

 

  Legno-Hartwachsöl Legno-Öl Legno-Color Legno-Wachs Legno Dura-Öl Legno Aqua-Öl
Oživení & renovace Legno-Hartwachsöl Farblos

Legno-Öl Farblos 

u bílých olejovaných povchů Legno-Öl Weiß

Legno-Color

dodatečně po uschnutí přes noc s ADLER Legno-Öl Farblos

Legno-Wachs Legno Dura-Öl Farblos Legno Aqua-Öl Farblos

 

Dobré vědět: Produkty ADLER řady Legno jsou výrobky na bázi přírodních a rafinovaných surovin. Schnutí proto probíhá hlavně vázáním vzdušného kyslíku. Proto byste měli při práci zajistit dobré větrání.

Pracovní kroky

 1. Pro oživení neporušených povrchů doporučujeme ošetřit originálním materiálem. Před ošetřením se ujistěte, že je povrch suchý a bez prachu a mastnoty.

  Pak produkt naneste štětcem nebo válečkem.

 2. Renovace: přebroušení

  V případě silně opotřebovaných a poškozených povrchů je vhodné povrch před renovací obrousit zrnitostí P150 - P180 ve směru dřevních vláken.

 3. Renovace: odstranění brusného prachu

  Pak odstraňte prach z broušení.

 4. Renovace: nános originálního materiálu

  U většiny olejů Legno je vhodné nanést olej čistým hadříkem a po krátkém schnutí - asi po 5 minutách - přebytky setřít. V případě potřeby je možné aplikaci opakovat po zaschnutí přes noc.

  V případě barevných povrchů musí být po ošetření olejem Legno-Color na oblast, která byla opravována, znovu nanesen Legno-Öl Farblos (bezbarvý).

 5. U oleje Legno Dura-Öl však doporučujeme tenkou a rovnoměrnou vrstvu nanést válečkem nebo štětcem. U Legno Aqua-Öl nanášejte olej štětcem. V případě potřeby je možné nános zopakovat po 5 hodinách.

 6. Dobré vědět: V případě částečných oprav se může stát, že na daných místech budou mírné rozdíly ve stupni lesku. Ty se zpravidla po určitém čase přizpůsobí zbytku povrchu.

 7. Podrobnější pokyny pro zpracování najdete v příslušných pokynech pro údržbu nábytku ošetřeného oleji ADLER Legno-Hartwachsöl, Legno-Wachs, Legno-Öl, příp. Legno-Color nebo Legno Dura-Öl, příp. Legno Aqua-Öl.

© by adler-lacke.com