© © binderholz
Interiéry

Dřevo, srdce a mozek

Budova s ​​mozkem. Pro Binderholz to znamená: Naše srdce bije pro dřevo! Protože žádný jiný materiál není inteligentnější, udržitelnější a šetrnější k životnímu prostředí. Rakouská společnost to působivě demonstruje ve svém novém „nervovém centru“ v Halleinu pomocí nejnovější technologie senzorů. „TimberBrain“ plánovaný architekty Huber-Meixner & Partner spojuje dřevo, srdce a mozek.

© © binderholz
© © binderholz
© © binderholz
© © binderholz
© © binderholz
© © binderholz
© © binderholz

Vlhkost vzduchu, teplota v místnosti, emise dřeva, proudění tepla ve stěnách, proudění vzduchu v místnostech: více než 100 senzorů pečlivě sleduje nejrůznější parametry v nové kancelářské budově binderholz v Halleinu. Koneckonců, společnost chce také podpořit vědeckými fakty, o čem je již dlouho přesvědčena: dřevo je stavebním materiálem budoucnosti! Síť nervových drah, které se sbíhají v řídicím centru a dokazují, jak inteligentní je stavba se dřevem - název nemohl být vhodnější: „TimberBrain“ je název čtyřpatrové kancelářské budovy, ve které plánovači z místní architektonické firmy Huber-Meixner & Partner a binderholz společně investovali spoustu inteligence.

Smysluplně

binderholz staví na dřevě a staví se dřevem: Společnost, která vyrostla z malé pily v Zillertalu v mezinárodně žádaného výrobce dřevěných konstrukčních prvků, přikládá velký význam řešením v souladu s přírodou a uživateli. Používá se 100 procent dřeva - dřevo, které lze použít o 100 procent déle, než je jeho životní cyklus. Tato filozofie 1 látky a závazek k oběhové ekonomice se odráží také v TimberBrain. Vnější nosné stěny kancelářské budovy byly vyrobeny z 23,4 cm silných BBS termočlánků. „Bez dodatečné tepelné izolace,“ zdůrazňují architekti Oliver Meixner a projektová manažerka Tamara Alt. To je v rozporu s právními předpisy, což dokonce vyžadovalo výjimku od okresní správy - a přesto se osvědčilo natolik dobře, že projekt mohl být s jistotou předložen k „Státní ceně za udržitelnou výstavbu“. Navzdory „tenkým“ dřevěným stěnám je budova vždy udržována na perfektní teplotě, a to díky systému vytápění na biomasu (poslední krok v životním cyklu dřeva) a inovativnímu systému vytápění a chlazení v krytu. V konstrukci však prvky BBS plně ukázaly své silné stránky: Kdo jiný může tvrdit, že během 12 (!) Pracovních dnů postavil čtyřpatrovou budovu s více než 1000 metrů čtverečních využitelného prostoru? Největší prvek, zeď, která vážila „jen“ jedenáct tun a byla 7,3 krát 13,5 metru, byl zvednut na místo mobilním jeřábem během několika minut! Úspora času díky prefabrikaci, lehkosti a stabilitě jasně hovoří ve prospěch dřeva jako stavebního materiálu.

Smyslně

Kromě všech technických faktů ale nejsou v dřevostavbě opomíjeni ani lidé.
Dřevo je smyslné, vytváří útulný pocit prostoru - a je prostě krásné. Společnost Binder podtrhla tuto krásu důmyslným konceptem nátěru: Fasádě z hoblovaného modřínového dřeva je poskytována diskrétní ochrana tím, že je natřena produktem Pullex Silverwood od společnosti ADLER. Barevný odstín Altgrau přechází z decentní hnědé do přirozeného šedivění. Broušené smrkové prvky v interiérech byly naproti tomu zušlechtěny pomocí ADLER Lignovit Interior UV100 ve světle bílém odstínu (Großglockner a Montblanc) a dlouhodobě chráněny před zabarvením. Tento nátěr byl použit také na nábytek; barva struktury byla přesně sladěna pro smrková okna - dokonalý příklad barevné služby ADLER Color Synergy. TimberBrain nyní nabízí příjemná pracoviště pro 120 zaměstnanců, kteří vymýšlejí další možné využití dřeva pro hyper-stavební materiál se spoustou srdce a mozku.

© by adler-lacke.com