Johannes Kepler Universität Linz | © Bruno Klomfar
Interiéry

Kampus budoucnosti

Žádná elitářská věž ze slonoviny, ale živý maják. Na okraji města, ale stále uprostřed života. Místo, kde se nepočítá materiál, ale to, co z něj uděláte: Díky dalšímu opatrnému vývoji Riepl Riepl Architekten se areál univerzity Johannese Keplera v Linci představuje jako moderní vzdělávací centrum.

Johannes Kepler Universität Linz | © Bruno Klomfar
Johannes Kepler Universität Linz | © Mark Sengstbratl
Johannes Kepler Universität Linz | © Bruno Klomfar
Johannes Kepler Universität Linz | © Mark Sengstbratl
Johannes Kepler Universität Linz | © Mark Sengstbratl

Je to největší univerzitní kampus v Rakousku. A možná nejkrásnější. Od roku 1966 se kolem idylického zámeckého rybníka na místě bývalého zámku Auhof na východním okraji Linzu vyrostla řada výzkumných a výukových zařízení. S dobře promyšlenými rozšířeními dokončili nedávno Riepl Riepl Architekten soubor Juniverzity Johannese Keplera a obohatili jej o současný vlastní obraz. Protože univerzita je dnes více než jen statická vzdělávací budova - znamená pohyb a setkání!

Otevřený kontaktní bod

Prostorný areál s více než 20 budovami nabízí dostatek podnětů k pohybu - sám, chybělo centrální místo setkání. Gabriele Riepl, Peter Riepl, Christof Pernkopf a jejich tým tento nedostatek napravili pomocí „Kepler Hall“. Okamžitě vás upoutá budouva tvořící rozhraní mezi univerzitním kampusem a městskou částí, most mezi veřejným a univerzitním životem. Slouží jako první kontaktní bod, jako vizitka a víceúčelová místnost. Protože chrámové hlediště s konzolovou střechou na filigránových podpěrách lze použít různými způsoby. Může být použit jako taneční sál i jako sportovní hala, jako informační centrum nebo jako galerie a na týdenním trhu by vypadal stejně dobře jako na konferenci vědců. Velkorysé barevné záclony - umělecký projekt Gilberta Bretterbauera - umožňují sloučení otevřených a prostorových oblastí. To je přesně důvod, proč supervizor architektů ADLER Manfred Höfurthner doporučil pro prvky z masivního dřeva nátěr ADLER Lignovit Terra. Ekologický olej na dřevo lze použít uvnitř i vně bez váhání, propůjčuje Kepler Hall v barvě Puma ušlechtilý, zdrženlivý tmavý vzhled, díky kterému dokonale zapadá do vzrůstající siluety kampusu.

 

© by adler-lacke.com