© Weingut Gala
Interiéry

Nový domov pro skvělou českou vinařskou kulturu

V dobrém víně si můžete vychutnat nejen hrozny, ale také region, ve kterém bylo pěstováno: jeho krajina a její klima, jeho kultura a její tradice. To je známo též Jaromíru Galovi: po ukončení svého studia vinařství založil v roce 2007 se svou manželkou vlastní vinařství Gala, v moravském pěstitelském regionu, v okolí Pálavských vrchů, bohatém na tradice. Po úspěšném období vývoje se pan Gala v roce 2018 rozhodl postavit nové vinařství přímo uprostřed svých vinohradů nad vesnicí Bavory. A měl velmi přesné představy o tom, jak by měl jeho nový domov vypadat: pracovní a rodinný život by měl tvořit jeden celek. Vinařství by mělo být stylové a funkční, tak, aby umožnilo optimální zpracování hroznů. Především by však nová budova měla harmonicky zapadat do krajiny Pálavských vrchů, jejíž půda dává vínu z této pěstitelské oblasti nezaměnitelný charakter.

© Weingut Gala
© Weingut Gala
© Weingut Gala
© Weingut Gala
© Weingut Gala
© Weingut Gala

Stylový

V úzké spolupráci s Jaromírem Galou nakonec ideu pana domácího proměnila v plán Architektonická kancelář Burian-Křivinka a interiérová designérka Daria Křivinková. Navrhla soubor tří budov: víno je zpracováváno ve stodole, aby následně zrálo za ideálních podmínek ve sklepě. Díky poloze na svahu lze k přepravě vína využít gravitaci – provoz mezi lisy, tanky a sudy funguje zcela bez čerpadel. Ke stodole je připojen degustační dům, jenž se skládá z velké místnosti pro přijímání hostů a pro pořádání akcí. Konec budovy tvoří obytný dům rodiny pana Galy, jenž je s degustační budovou propojen krytou dřevěnou terasou.

Funkční

Dřevo a kámen, nejdůležitější materiály pro výstavbu stavebního celku, dominují rovněž i v interiéru. Výrobce nábytku ACER WOODWAY s.r.o. vytvořil z masivního dřeva místního dubu elegantní interiér, který i přes svou modernost navazuje na tradici regionálního tvůrčího designu. Přirozený vzhled zařízení byl pro rodinu pana Galy stejně důležitý, jako jeho dlouhověkost, a konečně – vybavení obývacích, reprezentativních a pracovních prostor by mělo být vhodné i pro každodenní použití. Společnost ACER WOODWAY s.r.o. se proto rozhodla zušlechtit kartáčované dubové dřevo tvrdým voskovým olejem ADLER Legno-Hartwachsöl, jenž se postaral o přirozený a velmi atraktivní vzhled přírodního dřeva. Voskový olej zajišťuje přirozený vzhled dřeva příjemný na dotek, krásně zvýrazňuje kresbu dřeva a zároveň poskytuje dobrou ochranu povrchu.

Silný charakter

Stejnou povrchovou úpravou vylepšila firma ACER WOODWAY s.r.o. také oblíbené místo pana Jaromíra Galy: prostorný stůl z dubového masivu na malé terase. Zde vítá hosty na pracovní schůzky nebo k odpočinku po prohlídce jeho vinařství. A za pěkného letního večera si pan Gala rád sám posedí u stolu a nechá svůj pohled bloudit po kraji: nad vesnicí Bavory, která se rozkládá přímo pod ním, nad jejími vinicemi a nad kopcovitou krajinou tohoto regionu, jehož ojedinělý charakter si lze vychutnat v každé kapce vína pana Galy.

www.acerww.cz
www.galavinarstvi.cz

© by adler-lacke.com