Ⓒ Tischlerei Falgschlunger / Mario Webhofer W9 studios | © Tischlerei Falgschlunger / Mario Webhofer W9 studios
Interiéry

Setkávat se, diskutovat, radit, bavit se

Co se vám vybaví, když vidíte tyto fotky? Pohodový koktejlový večer s přáteli? Povídání u kávy s kamarádkou? Oslava s rodinou? Takže jsme v restauraci? V baru? Útulném salonku? Vůbec ne! Tohle je poradna banky. Opravdu! I takhle může vypadat privátní bankovnictví v Hypo Tirol v Innsbrucku, když za stolem sedí talentovaná designérka a šikovný truhlář realizuje svůj „investiční plán“.

© Tischlerei Falgschlunger / Mario Webhofer W9 studios
© Tischlerei Falgschlunger / Mario Webhofer W9 studios
© Tischlerei Falgschlunger / Mario Webhofer W9 studios

Portfolio

Tento projekt interiérového designu byl pro Margot Gärtner z Innsbrucku, která se svou agenturou "missmargo" již formovala vzhled mnoha známých společností - od Mountainview / Hochzillertal přes módní obchody Petera a Teresa až po DO & CO Hotel Munich "jeden z nejzajímavějších úkolů“. „Výzvou bylo zcela otevřít stávající prostory, které byly rozděleny na jednotlivé kanceláře a nevyužité prostory,“ říká. Chytrým zásahem vytvořila Gärtner ve spolupráci s projektrantem René Ehmem (con:structure GmbH) ve 4. patře dominantní administrativní budovy na náměstí Bozner Platz moderní zasedací místnosti a jednací zóny. Tam, kde dříve ze spletitých chodeb odbočovaly malinké komůrky, nyní vzniklo otevřené, příjemné místo, kde se návštěvníci i zaměstnanci cítí pohodlně a bezpečně. Přes veškerou důslednost je zachována nezbytná míra diskrétnosti pro soukromé poradenství zákazníkům.

Je libo drink nebo hypotéku?

Pro realizaci svých plánů našla Gärtner ideálního partnera v truhlárně Falgschlunger: společnost na úpatí Patscherkofel se specializuje na spolupráci s architekty, designéry a projektanty interiérů a na realizaci vysoce kvalitních projektů. Mario a Daniel Falgschlungerovi, kteří převzali truhlářskou dílnu jako velmi mladí řemeslníci po předčasné smrti svého otce v roce 2003, se rádi zapojují do nápadů kreativních lidí, hned pochopí, co designéři zamýšlí, a dodají tak perfektní technické řešení pro jejich nápady. „Společně jsme vyvinuli konzistentní materiálový a barevný koncept s velkým důrazem na detail,“ říká Gärtner. A jak? S mořidly a laky od ADLERa, samozřejmě. Protože truhlárna Falgschlunger se může vždy spolehnout na podporu svého dlouholetého dodavatele barev. Pro elegantní šedohnědou barvu dubového nábytku byl vytvořen speciální barevný odstín mořidla ADLER Arova Aqua-Style Trend. Tým Falgschlunger následně zušlechtil povrch nábytku lakem ADLER Legnopur ve stupni lesku G10. Z příjemné recepce se nyní prochází stylovou lounge zónou do srdce nových prostor: charismatického baru, jehož sofistikovaný design ve vzhledu zešikmených lamel koresponduje se skulpturálním designem stropu.

Světlo v hlavní roli

Gärtner přikládá zvláštní význam konceptu osvětlení. Jednotlivé zóny tak nabízejí správnou atmosféru pro každý účel konzultace. A krásné místnosti včetně působivého nábytku jsou prezentovány tak, jak se na mimořádný projekt sluší: v tom nejlepším světle!

© by adler-lacke.com