Interiéry

Šperk v Černém lese

Jak se říká, muž musí ve svém životě udělat tři věci: postavit dům, zasadit strom a zplodit dítě. Herbert Boschert v Gengenbachu v Černém lese už dost stromů vysadil a žije se svou rodinou ve třetí generaci také v lese. Dnes hospodářství spravuje Boschertův syn Niklas - tedy je ze seznamu splněn i druhý bod. Chybí už jen dům. Příležitost se pro rodinu Boschert nabízela přímo na jejich dvoře: přístavba v jejich hospodářství, kdysi používaná jako palírna, byla mnoho let nevyužívaná - Herbert Boschert najednou uviděl v mysli budoucnost této stavby: slibné umístění přímo uprostřed Černého lesa ho přímo nabádalo vytvořit dům pro hosty. Chalupa má být postavena ne jen tak ledajak, ale tak, aby nesla podpis svého tvůrce do posledního detailu.

Jen to nejlepší

Herbert Boschert je muž činu. V truhlářské firmě jeho bratra Klause získal potřebné zkušenosti, aby zrealizoval svůj projekt domu na vlastní pěst. "Tesařství Boschert se specializuje na vysoce kvalitní interiéry, takže víme, jak sloučit mnoho individuálních detailů do většího celku," říká. Boschert dokonce realizoval do značné míry samotnou budov sám - od nábytku a schodišť až po fasádu. "Celkově to trvalo tři roky, než byl dům hotový," vzpomíná. Není to až tak dlouho, bereme-li v úvahu, že každá deska prošla Boschertovýma rukama. Protože tam bylo mnoho desek - dům je zvenku i zevnitře, ale téměř výhradně z dřeva - a z jejich vlastního lesa: Niklas Boschert vykácel stromy, které kdysi zasadil jeho pradědeček podle měsíčních fází. Je zřejmé, že na tyto vzácné dřeviny se použije pouze ten nejlepší nátěr: "V naší truhlářské dílně pracujeme výhradně s produkty ADLER, které byly mými věrným společníkem i během stavby domu."

Dřevo, dřevo a ještě jednou dřevo

Dřevo, kam se podíváte: na obkladech fasád, kterým dává efekt lazury ADLER Lignovit Platin elegantní, šedohnědý lesk; na podlaze - naolejovaný buk; na vnitřních stěnách douglaska, bílá jedle a borovice přímořská, které chrání ADLER Lignovit Interior UV100 před zežloutnutím. Dřevo lze nalézt i na místech, kde byste ho hned na první pohled nečekali: police z dřevěných panelů vestavěné ve stěně vypadají jako normální kov - ale ve skutečnosti jsou upraveny ADLER Brilliant-Metallic, který jim dodávají vzhled pravého zlata. Televizní panel působí opačným efektem, jako kdyby byl potažený kůží - účinek, který Boschert dosáhl produktem ADLER-Reißlack. A stěny v kuchyni a v ložnicích se zdají být sice betonové, ale ve skutečnosti jsou vytvořeny s ADLER Betoneffekt. Boschert přirozeně použil dřevo i v kuchyni - na skříňky a jídelní stůl.

Smysl pro detail

Když Boschert začal se svým projektem, plánování bylo do značné míry dokončeno, ale mnoho nápadů vznikalo i během výstavby - a právě tyto láskyplně navrženy detaily tvoří kouzlo jedinečného hostitelského domu: jak na chodbě v prvním patře, kde Boschert použil staré desky ze stodoly, nebo schody, které skutečně upoutají ! Mezery v knihovně Boschert vyplnil černým Woodfill-Reparaturspachtel, který dodává na světle mořeném dřevě tomuto kusu nábytku atmosférický nádech, hořící červené obložení stěn z mědi a tmavé tyče zábradlí - téměř jako z pohádky o Sněhurce. I hosté letní chaty Brennküch si vychutnají tuto fantastickou magii, kde se pohled na kopce Černého lesa dostává až na druhé místo "Jako bychom si přímo přáli na dovolené několik deštivých dnů, abychom si mohli pořádně užít tento vysněný malý domek," řekl jednou jeden host. A my to zcela chápeme!

www.boschert-innenausbau.de | www.brennkuech-designferien.haus.de

 

 

 

© by adler-lacke.com