Od "kolébky ke kolébce": Princip Cradle to Cradle zastává myšlenku o uvažování v cyklech výrobků tak, že se vůbec nevytváří odpad a nedochází k plýtvání. Výrobky by se měly vyvíjet takovým způsobem, aby už na začátku bylo stanoveno, co se s nimi bude dít, až poslouží svému účelu. Veškerý použitý materiál je možné po skončení životnosti výrobku znovu použít nebo kompostovat bez škodlivých zbytků. Suroviny pak vlastně cirkulují v nekonečném výrobním cyklu, kde neexistuje odpad - je zde patrná inspirace přírodou.

KONCEPT CRADLE TO CRADLE®

Všechny produkty jsou navrženy podle principu potenciálně nekonečné cirkulární ekonomiky. Když výrobek dosáhne konce svého životního cyklu, vrátí se do přírodního nebo technického cyklu kompostováním nebo recyklací. Tímto způsobem se zmenšuje množství odpadu a šetří se cenné zdroje.

Cílem konceptu, a tedy i společnosti ADLER, je zajistit, aby produkce a výroba měly pozitivní vliv na společnost, ekonomiku a naši planetu.

CERTIFIKOVANÉ PRODUKTY ADLER

Následující produkty ADLER dosud získaly mezinárodně platný certifikát Cradle to Cradle®:

 

 

 

 

 

C2C-LAB: VZDĚLÁVACÍ CENTRUM, NGO-KANCELÁŘ, REALLABOR

C2C LAB je první komplexní renovace budov na světě podle kritérií Cradle to Cradle, která ji činí hmatatelnou z hlediska obsahu i praktičnosti. C2C LAB představuje nové perspektivy využívání zdrojů a obnovitelné energie. Jako partner pro renovaci podporuje ADLER laboratoř C2C udržitelnou povrchovou úpravou s certifikátem C2C.

© by adler-lacke.com