© Caramel
Interiéry

Šarmantní chic

Cool, ale ne chladné. Monochromatický, ale ne monotónní. Jednoduché, ale ne bez ozdob. V tomto vídeňském centru města se můžete sebevědomě rozloučit s tradičními myšlenkami. Stejně jako se architekti Caramel rozloučili s klasickými koncepty místností, a tak usnadnili majiteli budovy rozloučit se s některými nápady.

© Tischlerei Mayerhofer / www.katsey.org
© Tischlerei Mayerhofer / www.katsey.org
© Caramel
© Caramel
© Caramel

Druhý vídeňský obvod je barevný a živý. Leopoldstadt rozkvetl na prestižním chodníku, moderní rezidenční projekty jako „Viertel Zwei“ propagují městský život v zeleni. Zelená, to  je Prater. V okolí největší vídeňské místní rekreační oblasti uprostřed města se nedávno objevilo mnoho atraktivních projektů. „Fesch am Prater“ je název malého, ale jemného geniálního tahu Caramel Architects. Skutečnost, že projekt není jen rozumný, orientovaný na řešení a autentický, ale také se jeví jako „chytrý“, je zvláštním zájmem tvůrčího týmu kolem Güntera Katherla, Martina Hallera a Ulricha Aspetsbergera: Architektura by měla být zábava! Nadšení a radost spojují plánovače a budoucí obyvatele. Stejně jako u designu bytu v nejvyšším patře v novostavbě.

Prostorné boxy

Účast v tak rané fázi projektu je samozřejmě snem každého interiérového designéra: „To nám umožnilo provést některé plánovací změny v půdorysu,“ říká Martina Hatzenbichler z Caramel Architects. Dominantní částí bytu v nejvyšším patře je dlouhá chodba podobná hadici s celkem sedmi dveřmi. Caramel Architekten zmírnili tuto ne příliš šikovnou životní situaci přepracováním stěn do prostorných boxů. Instalací dveří od podlahy ke stropu a použitím jednotného materiálu: dekor jilmu sahá od chodby ke skříni obývacího pokoje. Elegantní tón dřeva představuje jediný barevný odstín, kromě rostlinné reminiscence praterské zeleně, v jinak striktně černobílém designu bytu. 

Hra stínů

Při implementaci téměř grafického řešení světlo-stín se Caramel opět mohl spolehnout na odborné znalosti truhlářství Mayerhofer z dolnorakouského Chorherrnu. Šéf junior Claudia Mayerhofer, která založila společnost na kreativní scéně svým designovým projektem „Die Hantel“, navrhla celý design interiéru v úzké spolupráci s klientem a týmem Caramel. Jako vždy spoléhala na laky ADLER: nábytku v ložnici, chodbě, koupelně, předsíni a posuvným dveřím dává bílou eleganci ADLER Pigmopur v barvě RAL 9016. Černé probarvené MDF panely skříněk a polic byly opatřeny průhlednou ochrannou vrstvou - s ADLER Legnopur G50.

Dědictví

Nábytek se stává součástí místnosti. Redukce je kouzelným slovem: Mnoho jednotlivých kusů nábytku, ale také dřevěná podlaha, kterou obyvatelé původně upřednostňovali, mohly být bezpečně vynechány - aby se na světlo dostalo několik kousků: Kinetické dřevěné plastiky, stejně jako ceněná dědictví a památky našly hodnotný domov v nových prostorách, stejně jako samotná rodina.

 

© by adler-lacke.com