Dosažení rovnoměrné tloušťky mokré vrstvy ruční aplikací je obtížné. Pokud jsou okna stříkána ručně, může být spotřeba laku ve srovnání s lakovacím robotem o 15 % až 30 % vyšší.

Stříkací robot zajišťuje rovnoměrné nanášení materiálu pro povrchovou úpravu a konstantní rychlost. Konstantní vzdálenost mezi stříkacími pistolemi a výrobkem optimalizuje spotřebu materiálu a zajišťuje rovnoměrnou vrstvu povrchové úpravy. Lakovací roboty lze použít na vodou ředitelné i rozpouštědlové materiály. Optimální nastavení robota snižuje spotřebu materiálu, lze minimalizovat prostoje a optimalizovat výrobu.

Lakování robotem je zvláště vhodné pro velkoformátové 3D díly, jako jsou dveře nebo okenní rámy, a umožňuje vám vyrábět dřevěné komponenty (např. pro proces výroby nábytku) s trvale vysokou kvalitou povrchu.

Obor Oblast použití Systém povrchové úpravy
Okenařský, nábytkářský, dveřní a dřevařský průmysl

Ideální pro průmyslové nanášení: 
Vchodové dveře, okna, nábytek, laminované dřevěné prvky/lepené vazníky

Vhodné také pro: 
Interiérové dveře, pivní stoly, terasové dílce, rakve, fasády (panely), ploty

Vodou ředitelné laky
1K / 2K laky
Rozpouštědlové laky

 

 

Výhody průmyslové aplikace lakovacím robotem

  • Flexibilní a rychlé lakování s maximálním opakováním 
  • Automatické rozpoznání výrobku
  • Rovnoměrný lakový nános, robot snižuje spotřebu laku
  • Konzistentní kvalita
  • Vysoká dostupnost

ADLER pro vás testuje ideální postupy

Ať už jde o malou tesařskou firmu nebo velkou společnost, ADLER vždy myslí na potřeby uživatelů. Při výběru optimálního produktu, který je vhodný pro vaši lakovnu, vám vždy pomůžeme a poradíme.
S naším rozsáhlým know-how v oblasti plánování procesů a systémů bychom vám rádi pomohli s nastavením vašeho stříkacího robota. Je možné předvést vám naši aplikační technologii! Domluvte si nezávaznou konzultaci už teď! Naši specialisté vás budou neprodleně kontaktovat.

Průmysloví partneři

ADLER Cobot-Lackierung

ADLER Cobot-Lackierung

ADLER testet für Sie die idealen Abläufe

Ob kleiner Tischlerbetrieb oder Großunternehmen, ADLER hat die Bedürfnisse der Anwender im Blick. Wir stehen Ihnen bei der Auswahl des optimalen Produkts, passend zu Ihrer Lackieranlage mit Rat und Tat zur Seite. Mit unserem umfassendem Know-how im Bereich der Prozess- und Anlagenplanung möchten wir Sie bei der Einstellung Ihres Lackierroboters unterstützen. Jetzt unverbindliches Beratungsgespräch vereinbaren! Vorführungen in unserer Anwendungstechnik möglich!

Industriepartner Anlagen

© by adler-lacke.com