Dosažení rovnoměrné tloušťky mokré vrstvy ruční aplikací je obtížné. Pokud jsou okna stříkána ručně, může být spotřeba laku ve srovnání s lakovacím robotem o 15 % až 30 % vyšší.

Stříkací robot zajišťuje rovnoměrné nanášení materiálu pro povrchovou úpravu a konstantní rychlost. Konstantní vzdálenost mezi stříkacími pistolemi a výrobkem optimalizuje spotřebu materiálu a zajišťuje rovnoměrnou vrstvu povrchové úpravy. Lakovací roboty lze použít na vodou ředitelné i rozpouštědlové materiály. Optimální nastavení robota snižuje spotřebu materiálu, lze minimalizovat prostoje a optimalizovat výrobu.

Lakování robotem je zvláště vhodné pro velkoformátové 3D díly, jako jsou dveře nebo okenní rámy, a umožňuje vám vyrábět dřevěné komponenty (např. pro proces výroby nábytku) s trvale vysokou kvalitou povrchu.

Obor Oblast použití Systém povrchové úpravy
Okenařský, nábytkářský, dveřní a dřevařský průmysl

Ideální pro průmyslové nanášení: 
Vchodové dveře, okna, nábytek, laminované dřevěné prvky/lepené vazníky

Vhodné také pro: 
Interiérové dveře, pivní stoly, terasové dílce, rakve, fasády (panely), ploty

Vodou ředitelné laky
1K / 2K laky
Rozpouštědlové laky

 

 

Výhody průmyslové aplikace lakovacím robotem

  • Flexibilní a rychlé lakování s maximálním opakováním 
  • Automatické rozpoznání výrobku
  • Rovnoměrný lakový nános, robot snižuje spotřebu laku
  • Konzistentní kvalita
  • Vysoká dostupnost

Jednoduché, flexibilní a efektivní používání – kolaborativní roboty, známé jako coboty, umožňují bezbariérovou interakci mezi člověkem a strojem. Díky pokročilé technologii lze výrazně usnadnit složité pracovní procesy a precizně lakovat i náročné tvary. Použití cobotů se vyplatí zejména u malých sérií, které se lakují s vysokou kvalitou a přesností opakování.

Výhody

  • jednoduché programování umožňuje vysoký stupeň automatizace

  • variabilní použití díky výrazné flexibilitě

  • nízké nároky na prostor a možnost použití v jakémkoli prostředí

Chcete se dozvědět více o používání cobotů při lakování? Naši odborníci vám rádi poradí.

ADLER lakovací robot Cobot

ADLER lakovací robot Cobot

ADLER pro vás testuje ideální postupy

Ať už jde o malou tesařskou firmu nebo velkou společnost, ADLER vždy myslí na potřeby uživatelů. Při výběru optimálního produktu, který je vhodný pro vaši lakovnu, vám vždy pomůžeme a poradíme.
S naším rozsáhlým know-how v oblasti plánování procesů a systémů bychom vám rádi pomohli s nastavením vašeho stříkacího robota. Je možné předvést vám naši aplikační technologii! Domluvte si nezávaznou konzultaci už teď! Naši specialisté vás budou neprodleně kontaktovat.

Průmysloví partneři

© by adler-lacke.com