Renovace & sanace

Takto renovují profesionálové: Renovace dřevěných podlah a parket produkty ADLER Floor

Renovace podlah je práce, kterou mnozí obyvatelé domů či bytů přenechávají profesionálům. Proto Vám ADLER nabízí jednoduchý a univerzální systém: linii produktů ADLER Floor. Těmito čtyřmi produkty splníte všechny požadavky zákazníka. Včetně efektivního zpracování a bezchybného výsledku.

Plánujete svůj další kutilský projekt a chcete sami renovovat parketovou podlahu? Zde najdete podrobné pokyny a vhodné produkty!

Prosím čtěte dále...

Pracovní kroky

 1. Krok 1: Broušení

  Jako profesionál víte, že vybroušení je polovina úspěchu a rozhoduje o úspěchu konečného výsledku. To je třeba zákazníkům objasnit. Pak budou rozumět tomu, proč je náročné a prašné vybroušení až po surové dřevo takové nezbytné.

 2. Krok 2: Uzavření trhlin a spár pomocí Floor-Fill

  Než skončíte s broušením lepené parketové podlahy zkontrolujte, zda se tam nenacházejí trhliny a spáry. Opravit a uzavřít je můžete s produktem ADLER Floor-Fill. Vezměte si jemný a čistý brusný prach z předchozího kroku a smíchejte ho s ADLER Floor-Fill. Vznikne hmota podobná tmelu - pomocí ní můžete vyplnit trhliny a spáry. Po 1 až 1,5 hodině je již vše suché a poslední nerovnosti můžete odstranit jemným přebroušením.

 3. Krok 3: Natření podkladu Floor-Start

  Než začnete se základováním, důkladně odstraňte prach. Jemný prach vysajte a plochy vytřete navlhčeným hadrem. Když bude všechno suché, můžete podél textury dřeva nanést ADLER Floor-Start. Vhodný je váleček s krátkým vlasem, kterým podlahu základnu v pruzích. Paralelně k tomu základujte rohy se štětcem na vodní laky. Nikdy nelijte základ přímo na podlahu! Vznikly by šmouhy, protože podlaha tento základ rychle nasává. Je zde nutné pracovat plynule a návazně. Základní vrstva musí schnout asi 2 hodiny.

 4. Krok 4: Nanešení horní vrstvy Floor-Classic

  Vrchní úprava se provádí s ADLER Floor-Classic. Pokud jsou požadovány obzvláště tvrdé a odolné povrchy, můžete nanést ADLER Floor-Finish zpracovaný jako dvousložkový. V běžném případě zcela postačuje nanést ADLER Floor-Classic. Postup je stejný jako při základování, rozdíl je pouze v tom, že vrchní vrstva se nanáší dvakrát.

 5. Krok 5: Přebroušení

  Po 4 hodinách je první vrstva suchá. Potom podlahu lehce přebruste brusným papírem se zrnitostí 240.

  Prach pečlivě odstraňte. Pak můžete nanést ADLER Floor-Classic. Podlaha je suchá a pochůzná po 8 hodinách.

  Po ukončení prací upozorněte své zákazníky, že nátěr na podlaze není ještě 100% vytvrzený. Snadno mohou vzniknout škrábance a fleky. Proto by koberce a posuvný nábytek měly být instalovány až po jednom týdnu.

© by adler-lacke.com