Efektní kuchyně

Kuchyně je srdcem každého domu, každého bytu – a je to vidět. Dnešní kuchyně by měla být nejen funkčně špičková, ale i vizuálně výrazná – například cílenými efekty v povrchovém designu.
12. 1. 2022

Zářivé zvýraznění

V rámci přestavby podkrovního bytu vytvořila kancelář architektů Atelier Gitterle ve spolupráci se stejnojmenným truhlářstvím - oba z okresu Landeck v Tyrolsku - kuchyni, který doslova září. Zatímco ostatní místnosti se drží v klidných bílých, černých a šedých tónech, kuchyně by měla poskytnout výrazný kontrast v teplé zlaté barvě. Architekti a stavitelé vyloučili kuchyňská dvířka z opravdového kovu: působily příliš chladně, povrch byl příliš citlivý a zpracování bylo příliš obtížné. Místo toho padla volba na lakovaná čela: MDF desky byly v truhlářství Gitterle nejprve natřeny ADLER Pigmopur-Metallic a ADLER Legnopur G10 jako vrchní nátěr poskytuje stabilní ochranu, která je nepostradatelná zejména v kuchyni.

Čistý kov

Hřejivý pocit, jednoduché zpracování, robustní povrch – a navíc maximální rozmanitost designu: vysoce kvalitní nábytkové nátěry nabízejí optimální řešení pro efektní povrchy. V sortimentu předního rakouského výrobce barev ADLER najdete tu správnou variantu pro každý požadavek a každé použití - od kůže po efekt vodních kapek, od starého dřeva po vzhled mramoru. Skutečné kovové nátěry od ADLER umožňují obzvláště autentické povrchy. Narozdíl od mnoha konvenčních efektových barev to jen nepředstírají, skutečně obsahují kovový prášek - železo, mosaz, bronz nebo měď. To zajišťuje přirozený kovový vzhled, aniž byste se museli vzdát jednoduchého zpracování laku. A následným použitím Aquafix Oxid nebo Aquafix Blue-Patina v praktické lahvičce s rozprašovačem lze dosáhnout mimořádného rezavého vzhledu nebo výrazné modrozelené patiny.

Hrubý beton

Kromě kovového vzhledu jsou v současnosti žádané v oblasti kuchyní a nábytku i betonové povrchy. I zde naše barvy bodují díky mnoha výhodám v odolnosti a zpracování. Skutečnou "betonovou" barvu ADLER Bluefin Pure-Concrete lze snadno nanášet stříkáním. PE folie, která se nanáší na nátěr ještě za mokra, dodává povrchu charakteristický vzhled bedněného betonu. ADLER Betoneffekt, který se nanáší špachtlí a poté se nanáší vrchní nátěr pro odolnou ochranu, umožňuje vytvořit obzvláště drsnou strukturu povrchu. Ať už na jednotlivých předních dvířkách nebo celé kuchyni, ať už v kombinaci s přírodními povrchy z pravého dřeva nebo barevnými akcenty: s těmito rozmanitými designovými efekty ADLER se každá kuchyně stane třešničkou na dortu vaší domácnosti.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com