© MZPA / Evgeny Avramenko
Interiéry

Svítidla a věšáky s šarmem

Jednoduché a elegantní: Tato světla jste schopni si představit kdekoli. Nad kuchyňským i pracovním stolem. Nadčasové věšáky zase v ložnici i v restauraci.

© MZPA / Evgeny Avramenko
© MZPA / Evgeny Avramenko
© MZPA / Evgeny Avramenko

Osvětlení spojuje

Ve spolupráci s architekty a designéry vyrábí společnost z Kyjeva nábytek, dekorace a světelné prvky pro kancelářské a soukromé prostory - dvě oblasti, které jak tým MZPA (čti: mazepa) vidí, se stále více spojují. „Hranice mezi pracovním a soukromým životem mizí. Lidé hledají útulnost a pohodlí i na svém pracovišti. Proto moderní kancelářská architektura vytváří atmosféru produktivity a útulnosti," říká MZPA.

Obzvláště hrdý je pak tým MZPA na projekt pro Danone. Kancelář Danone v New Yorku byla vybavena nábytkem ukrajinskou společností. Stínidla ze sbírky „NUT C“, kterou designérka Julia Kononenko navrhla pro MZPA, se zde elegantně vznáší v každém prostoru, nad kuchyňským i pracovním stolem. Elegantně kombinují kov a dřevo, skandinávský minimalismus a evropskou pozornost k detailům. K této mezinárodnosti přispívá také ADLER. MZPA spoléhá na nátěry tyrolského výrobce: Pro teplou barvu bylo použito dřevo z jasanu a mořeno barvou Arova Spritzbeize v barevném odstínu Hanf a pro trvanlivost přelakováno pomocí ADLER PUR-Antiscratch v extrémně matném lesku G5.

Rozvětvený stojan

Kombinace dřeva a kovu také charakterizuje druhý kus nábytku, s nímž MZPA způsobuje senzaci na trhu s nábytkem! „Hilka“ je název stojanu na oblečení, který se organicky hodí do jakéhokoli prostředí a plně odpovídá trendu směrem k přirozeným přírodním tvarům. Název znamená „větev“ a podobně jako větve vyrůstá z kovové základny čtyři až šest dřevěných tyčí z jasanu, na které lze věšet bundy, šály, klobouky nebo šátky. Kromě toho lze do základny vsadit také deštník.

Designéři Ulyana Zachkevych a Stanislav Boichuk byli k dosažení estetické multifunkčnosti inspirováni přírodními motivy. "Hilka" lze přizpůsobit a přemístit podle přání a tak flexibilně používat v jakékoli místnosti. Věšáky na oblečení vyrábí MZPA ručně v jedenácti samostatných krocích - mezi nimi je také povrchová úprava. I zde MZPA zvolila povrchovou úpravu mořidlem Arova Spritzbeize v barevném odstínu Hanf a lakem ADLER PUR-Antiscratch.

Osvěžující design a perfektní provedení: Je docela možné, že se věšák na oblečení stane stejně oblíbeným živým prvkem interiérů, jako dosud největší úspěch MZPA: realxační křeslo „The Planet“, které nyní zdobí i kancelář Google v Silicon Valley!

www.kononenkoid.com

https://mzpa.co/

© by adler-lacke.com