Renovace & sanace

Oprava oken s odstraněním starého nátěru

Renovace dřevěných oken je každodenním chlebem mnoha profesionálů. Nikdy to ale nebylo tak snadné jako dnes! S novým ADLER Abbeizer Spray můžete odstranit starou vrstvu barvy bez námahy a beze zbytků během několika minut. Jednoduše nastříkejte, zapískejte si krátkou skladbu a můžete jít na to! Samozřejmě to funguje i u dveří, nábytku a všeho, čemu chce zákazník dát nový nátěr.

Starověká silnovrstvá lazura? Žádný problém! Inženýr Reinhard Spinn z ADLER vám ve foto-návodu ukáže, jak postupovat.

Odstraňujete nátěr a natíráte okna sami? Návod pro DIY a řemeslníky najdete na blogu.

 

Pracovní kroky

 1. Krok 1 - odstraňovač barvy ve spreji

  Odstraňovač barvy ADLER Abbeizer Spray dostatečně nastříkejte na plochu, na které chcete nátěr odstranit. Je to velmi snadné...

 2. ... a nechte pár minut působit.
  Nastříkaná vrstva reaguje se stávajícím nátěrem a při procesu mírně pění.

 3. Krok 2 - odloupněte starý nátěr

  Po několika minutách lze starý nátěr snadno odstranit škrabkou bez zanechání jakýchkoliv zbytků.

 4. Krok 3 - obruste

  Po oškrábání obruste plochy pomocí brusky nebo brusného paklíku na čistý, jednotně barevný podklad zrnitostí P 80. Následně zaoblete všechny ostré hrany a zjemněte broušení na P 120 (např. pomocí KÖ 120). Na závěr očistěte od prachu! Poté je renovovaný díl připraven k opětovnému natření.

   

 5. Krok 4 - nový nátěr

  Pro renovaci oken jedenkrát naimpregnujte renovovanou část bezbarvou impregnací Pullex Aqua-IG. Základní nátěr před nanášením pečlivě promíchejte, min. 3 minuty, a rovnoměrně naneste v jedné vrstvě na očištěný suchý podklad. 

  TIP: Používejte štětec ADLER – Aquamaxx plus se štetinami z polyesterových vláken prémiové kvality - dosáhnete tak pěkného vzhledu lazury.

 6. Po nejméně 2 hodinách schnutí při 20 °C třikrát natřete plochu vodou ředitelnou silnovrstvou lazurou Pullex Aqua-DSL. Cílem je dosáhnout stanovené tloušťky suché vrstvy 80 μ. Před nanášením jednotlivých vrstev barvu pečlivě promíchejte.  Pauza mezi jednotlivými vrstvami musí být min. 2 hodiny.

  A je hotovo! „Nové“ okno je připraveno. 

  Pozor, vždy vyberte odstín podle stávajícího stavu oken! Náš autorizovaný prodejce vám zapůjčí vzorník Stylewood nebo Pullex Lasuren, podle kterého následně zvolíte požadovaný odstín!

© by adler-lacke.com